Екс-начальник Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексій Пукач, якого звинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, під час судового слідства визнав свою провину частково.

Про це сказала суддя Печерського районного суду Києва під час оголошення вироку Пукачу.

За словами судді, Пукач не визнав протиправних дій під час проведення оперативно-розшукових заходів, оскільки йшлося про безпеку держави та вищих посадових осіб, про яких журналіст писав критичні статті.

Перед тим суддя Андрій Мельник, зачитуючи вирок, підкреслив, що екс-генерал міліції вчинив протиправні дії під час організації стеження. Суддя сказав, що підлеглі Пукача діяли за його наказом, коли викрадали журналіста, знущалися над ним і вбивали, повідомляє «УНІАН».

Суд підтвердив, що Пукач брав безпосередню участь у вбивстві - душив Гонгадзе ременем.

За словами Мельника, після того як 16 вересня 2000 року журналіста вбили і закопали тіло, Пукач у жовтні 2000 року переховав тіло у Таращанському лісі, перед тим відрізавши голову.

Нагадаємо, 27 грудня 2012 року під час дебатів сторона державного обвинувачення попросила Печерський райсуд Києва призначити Пукачу покарання у вигляді довічного позбавлення волі за вбивство Гонгадзе.

Вбивство Гонгадзе було скоєно восени 2000 року. 15 березня 2008 р. Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років. Ще один обвинувачений - Пукач - перебував у розшуку з 2005 року. 21 липня 2009 р. у селі Молочки Чуднівського району Житомирської області Пукача було затримано.

Печерський райсуд Києва з квітня 2011 року в закритому режимі розглядає справу за обвинуваченням Пукача у вбивстві Гонгадзе. За даними Генпрокуратури, досудовим слідством встановлено, що обвинувачений, будучи посадовою особою, на виконання наказів і вказівок міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка та інших посадових осіб, кримінальна справа відносно яких розслідується в окремому провадженні, у травні-вересні 2000 року перевищив владу і свої посадові повноваження щодо громадського діяча Олексія Подольського та журналіста Гонгадзе і 17 вересня 2000 р. умисно скоїв убивство останнього.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

278