Посол Франції в Україні Ален Ремі вважає, що Україна і Євросоюз повинні йти вперед на шляху підписання Угоди про асоціацію, оскільки це в інтересах обох сторін.

«Ми за підписання цієї Угоди, але є умови, які були дуже ясно оголошені європейською стороною. Ми вважаємо, що це і в наших інтересах, і в інтересах України, щоб цей договір був підписаний цього року. Можливо під час саміту Східного партнерства, а можливо і раніше», - сказав французький дипломат в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Ремі упевнений, що сторони повинні йти вперед, вести активний діалог, якому сприятиме майбутній саміт Україна-ЄС, який заплановано на 25 лютого поточного року.

«Ми підтримуємо саміт 25 лютого в Брюсселі, ми хочемо, щоб він був проведений, тому що вважаємо його можливістю зустрітися і поговорити. Це діалог, а діалог завжди потрібен», - підкреслив посол.

Разом з тим, за його словами, і Франція, і ЄС неодноразово висловлювали свою стурбованість з приводу подій, пов'язаних з кримінальними справами щодо лідерів опозиції в Україні.

Коментуючи ситуацію з новими звинуваченнями на адресу екс-прем'єра Юлії Тимошенко, французький дипломат сказав: «Це, звичайно, не допомагає, це не той позитивний крок, який робить ландшафт ясніше. Але це теж не виключає підписання Угоди».

Як повідомлялося, українська сторона сподівається на підписання Угоди про асоціацію з ЄС до Вільнюського саміту Східного партнерства, який відбудеться у листопаді 2013 року.
У ЄС теж озвучили таку можливість, однак звертають увагу Києва на необхідність здійснення необхідних реформ. Зокрема мова йде про вирішення проблем, які виникли після проведення парламентських виборів, удосконалення виборчого законодавства, вирішення проблем, пов'язаних з виборчим правосуддям, і проведення реформ у рамках порядку денного асоціації.

Угода про асоціацію Україна-ЄС була парафована сторонами у 2012 році. На сьогоднішній день технічна звірка проекту Угоди вже завершена і, у відповідності з практикою, сторони здійснюють офіційний переклад документа українською мовою і всіма мовами країн-членів ЄС, після чого його чекає підписання і ратифікація.

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

212