США почали надавати допомогу своїм союзникам по НАТО у військовій операції в Малі.

Американські військово-транспортні літаки приступили до перекидання французьких військ у столицю країни Бамако.

Як повідомив представник Африканського командування американської армії Бенджамін Бенсон, літаки С-17, зокрема, злітають з авіабази в Істрі на півдні Франції. За його словами, на їх борту знаходяться солдати, офіцери і військове обладнання.

При цьому Бенсон не став розкривати точне число рейсів у Бамако. Коментуючи участь Пентагону у французькій операції, він додав, що крім логістичної підтримки Париж отримує з Вашингтона багато розвідувальної інформації щодо обстановки в регіоні.

Раніше повідомлялося, що французам у перекиданні військ допомагають кілька інших країн НАТО, зокрема, Великобританія, Канада, Бельгія і Данія.

Нагадаємо, Франція вже більше тижня бере участь у малійській громадянській війні на боці уряду цієї країни. Крім Парижа до наземної операції обіцяли приєднатися уряди деяких африканських країн, пише «Lenta.ru».

За інформацією Reuters, 22 січня з Чаду в бік Нігера висунулася колона бронетехніки. Як очікується, чадський контингент перетне Нігер, після чого зайде в Малі зі сходу, відкривши новий фронт (зараз наступ на позиції повстанців-туарегів йде з півдня).

Згідно з останніми даними, французькі війська за підтримки урядової армії зуміли відбити у противника низку населених пунктів у центральній частині країни.

Головна мета Парижа - очистити від ісламістів пустельні північні території Малі, на яких вони торік проголосили незалежну державу Азавад і ввели закони шаріату.

Втручання Франції викликало невдоволення як малійських ісламістів, так і їхніх прихильників з інших країн Африки. 16 січня наближені до «Аль-Каїді» бойовики захопили кілька сотень робітників на газовому родовищі «Ін Аменас» в Алжирі, серед яких були десятки іноземних фахівців.

У результаті операції алжирської армії зі звільнення заручників загинули як мінімум 37 полонених іноземців - терористи почали страчувати їх, коли війська пішли на штурм.

Як повідомляв ForUm, влада Малі прийняла рішення продовжити надзвичайний стан, введений в країні з 12 січня, на три місяці.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

244