Єдина база Державтоінспекції (ДАІ), яка мала спростити реєстрацію автомобілів, поки, навпаки, ускладнила роботу автосалонів. Імпортери стверджують, що через збій системи вже близько тижня інспекція відмовляє їм у реєстрації транспортних засобів. У ДАІ визнають наявність проблем у програмному забезпеченні нової системи і обіцяють виправити ситуацію протягом декількох тижнів, пише «Комерсант-Україна».

«Ми подаємо всі необхідні документи у ДАІ, але вже більше тижня жоден автомобіль не вдається зареєструвати. Нам пояснюють, що нова система не працює. Залишається тільки умовляти клієнтів почекати», - сказав один із учасників ринку.

Національну автоматизовану інформаційну систему (НАІС) планували ввести в експлуатацію ще в 2011 році. Передбачалося, що вона об'єднає бази даних місцевих підрозділів ДАІ про зареєстровані автомобілі, видані документи, накладені адміністративні стягнення і буде доступна кожному патрульному екіпажу. Автовласники тепер зможуть реєструвати автомобілі в будь-якому МРЕО країни у більш короткі терміни. Але вже в липні минулого року Рахункова палата оприлюднила результати аудиту використання ДАІ бюджетних коштів (61 млн грн), заявивши, що ДАІ «фактично провалила введення в експлуатацію» НАІС.

У ДАІ визнають, що проблеми з використанням системи є. «У нас виникли певні складнощі з постановкою і зняттям з обліку автомобілів. Як і всі нововведення, програма має проблеми, і має пройти час, щоб їх усунути», - пояснила начальник прес-служби управління ДАІ ГУ МВС України в Києві Наталя Сторожик. Однак, за її словами, відмов у реєстрації немає. «Всі 13 МРЕО Києва реєструють автомобілі. Просто на це йде більше години, а не 5-10 хвилин, як очікувалося», - зазначила Сторожик.

Заступник міністра МВС Сергій Лікар говорить, що повноцінно на нову систему ДАІ перейшла тільки тиждень тому: «Коли запустили систему, люди на місцях не відразу зорієнтувалися, як нею користуватися. В результаті виходили некоректні дані. Але навіть при такій роботі ДАІ постановка або зняття з обліку транспортних засобів здійснювалися». За його словами, це питання вже вирішене, і ДАІ повинна реєструвати транспорт без затримок.

У неофіційних бесідах у ДАІ кажуть, що на усунення проблеми піде ще кілька тижнів. «Збій у роботі системи триває вже близько тижня. Проблема у некоректній роботі обладнання та програмного забезпечення. Система перевантажена - ми отримуємо сотні запитів на реєстрацію кожен день», - стверджує високопоставлене джерело у столичній ДАІ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
2427 грн.
339