Міністерство внутрішніх справ подало на розгляд Кабінету Міністрів проект постанови про внесення доповнень до Правил дорожнього руху (ПДР). Зокрема, вони передбачають санкції за використання шин, що не відповідають сезону, пише «Комерсант-Україна».

«Ми вважаємо, що така норма має бути в ПДР. Інспектори зупинятимуть автомобілі в разі порушення водіями Правил дорожнього руху і заодно звертатимуть увагу на шини автомобіля», - сказав начальник Центру безпеки дорожнього руху департаменту ДАІ (ДДАІ) Сергій Будник. Як санкція передбачено винесення попереджень водіям на підставі ст. 125 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП; «інші порушення Правил дорожнього руху»). За використання всесезонних шин санкції не передбачаються.

Згідно з цим же проектом постанови, транспортні засоби, що рухаються за межами населеного пункту в період з 1 жовтня по 1 травня, зобов'язані будуть включати ближнє світло фар. Також на трасах у темний час доби і в умовах недостатньої видимості водії, виходячи з автомобілів, повинні будуть одягати світловідбиваючі жилети, а пішоходи - носити світловідбиваючі елементи на одязі.

Крім іншого, у 2013 році інспектори ДАІ суворіше стежитимуть за використанням водіями ременів безпеки. Ст. 121 КпАП передбачає штраф за непристебнутий ремінь в розмірі 51-85 грн. «Незважаючи на це, багато водіїв продовжують їздити непристебнутими, а інспектори воліють не відволікатися на такі «дрібниці». Ми будемо домагатися дотримання цього правила, поки це не стане традицією», - розповів співрозмовник у ДАІ. У ДДАІ розраховують, що цей захід дозволить зменшити кількість жертв ДТП, яка у 2012 році склала близько 5 тис. осіб.

На думку голови Всеукраїнської громадської організації «Громадський комітет транспортної безпеки» Юрія Папірового, внесені пропозиції «цілком виправдані». «Однак зміни повинні бути чітко регламентовані, щоб інспектори ДАІ не зловживали зупинкою автомобілів під приводом огляду шин. Потрібно конкретизувати і сезонний час, коли водії повинні їздити на зимовій, а коли - на літній гумі», - вважає пан Папіровий.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

548