«Щойно в країні стався державний переворот», - так прокоментував рішення Конституційного Суду України відносно відміни політреформи 2004 року, народний депутат України від фракції ПР Сергій Соболєв.

«Це ДКНП. Інших коментарів немає... На мій погляд, в країні стався державний переворот, коли КСУ і судді, які порушили присягу, фактично, всупереч Конституції, фактично відмінили дію Конституції, вони не повинні були це робити... На мій погляд, в країні стався переворот. Якщо діяти згідно закону, то в країні мають бути оголошені дострокові президентські вибори і парламентські вибори, оскільки цей Президент і цей парламент не обиралися з тими повноваженнями, які їм повернув нелегітимний КСУ», - зазначив Соболєв, передає «ІМК».

Як повідомляв ForUm, у п'ятницю, 1 жовтня, Конституційний Суд України прийняв рішення щодо справи за конституційним поданням 252 народних депутатів України відносно відповідності Конституції України Закону «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222-ІV.

Нагадаємо, КС почав розгляд справи за конституційним поданням 252 депутатів про конституційність закону «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року (так звана політреформа 2004 року) 23 вересня.

У своєму поданні депутати просили визнати цей закон повністю неконституційним у зв'язку з порушенням встановленої Конституцією процедури його розгляду і прийняття.

На думку авторів клопотання, підставою для визнання закону №2222 неконституційним у цілому є порушення встановленої Конституцією процедури його розгляду і прийняття, оскільки відповідний законопроект «Про внесення змін до Конституції України» з певними поправками був розглянутий і прийнятий Верховною Радою без обов'язкового в такому разі висновку КС про відповідність вимогам статтею 157 і 158 Основного закону.

8 грудня 2004 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Конституції України» №2222-IV, який передбачає перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень парламенту до 5 років.

Чинна Конституція України прийнята 28 червня 1996 року. Внесені у 2004 році зміни в Основний закон набрали чинності у 2006 році.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

524