Європейська Комісія підтверджує готовність сприяти у фінансуванні проектів розвитку нафтогазової галузі України в рамках Меморандуму про співпрацю в енергетичній сфері між Україною і ЄС.
Як повідомили в прес-службі Міністерства палива і енергетики України, питання фінансування інвестпроектів обговорювалися сьогодні під час робочої зустрічі цільової групи з розробки проектів у нафтогазовому секторі.
Під час зустрічі обговорювався хід підготовки інвестиційних проектів ВАТ «Укртранснафта» і НАК «Нафтогаз» України».
Зокрема, заступник міністра палива і енергетики Сергій Тітенко відзначив, що стадія попередньої розробки проектів вже пройдена, і сьогодні слід приступати до їх оформлення відповідно до вимог європейських банків.
За словами представників «Укртранснафти», на сьогодні йдеться про 4 проекти. «Залишилося лише привести їх у відповідність із стандартами банків, щоб отримати фінансування», - сказав представник «Укртранснафти».
Референт з політичних питань відділу енергетичної безпеки Генерального директората у зовнішніх зв'язках Європейської комісії Фаузі БЕНСАРСА відзначив, що досягнуто прогрес у реалізації Меморандуму про взаєморозуміння в енергетичній сфері між Україною і ЄС. «Ми рухаємося у напрямі повномасштабної інтеграції енергетичного сектора України в єдиний енергетичний простір Європи», - сказав він, передає «УНІАН».
Учасники зустрічі також говорили і про перспективні напрями співпраці між ЄС і Україною. Зокрема, йшлося про диверсифікацію поставок енергоносіїв до України і Європи, інтеграції української і молдавської енергетичної систем в з'єднану європейську енергетичну систему UCTE, а також про включення України в реалізацію Транскаспійського міжнародного газотранспортного проекту і проекту NABUCCO.
Меморандум про взаєморозуміння в енергетичній сфері між Україною і ЄС був підписаний 1 грудня 2005 року Президентом України Віктором Ющенком, Президентом Єврокомісії Жозе Мануєлем Баррозу і Прем'єр-міністром Великобританії Тоні Блером. Меморандум встановлює загальну стратегію інтеграції українського енергетичного ринку в енергетичний ринок ЄС, зокрема, в таких сферах: ядерної безпеки, інтеграції українського ринку електроенергії з енергетичним ринком ЄС, збільшення безпеки транспортування і зберігання вуглеводнів, підвищення екологічних стандартів вугільної промисловості.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом