Президент України Петро Порошенко розраховує, що найближчим часом Україна може стати учасником Вишеградської четвірки й утвориться Вишеградська п'ятірка, повідомили Forum'у в прес-службі Глави держави.

«Президент зазначив, що наслідком активних дій у напрямі впровадження проєвропейських реформ в Україні може стати трансформація Вишеградського об'єднання з формату чотирьох країн у формат п'яти держав за участю України», - сказано у повідомленні про підсумки зустрічі Порошенка з міністрами закордонних справ країн-учасниць Вишеградської четвірки.

«Ми віримо в те, що у результаті активного реформування України Вишеградська четвірка зміниться з V4 на V5», - підкреслив Президент.

Президент України висловився за те, щоб певний прогрес в європейській інтеграції був досягнутий до наступного саміту Євросоюзу та країн «Східного партнерства», який відбудеться у Ризі в першій половині 2015 року, зокрема, щодо візової лібералізації та бачення перспективи України отримати членство в ЄС. На переконання глави держави, трансформація Вишеградської четвірки в п'ятірку може стати реальністю, оскільки Україна готова продемонструвати результати у проведенні реформ.

«Якщо нам вдасться створити належну атмосферу до саміту в Ризі, а саме: ми досягнемо певних успіхів у проведенні реформ, отримаємо безвізовий режим з ЄС і чітку перспективу членства в Європейському Союзі, - це може дозволити об'єднання зусиль наших країн», - зазначив він.

Крім того, Глава держави поінформував міністрів закордонних справ Вишеградської четвірки про гуманітарну ситуацію на Донбасі та стан виконання Мінських домовленостей, акцентувавши їхню увагу на необхідності виконання всіх пунктів Мінського протоколу і зазначивши, що є певні позитивні зрушення у мирному процесі.

Своєю чергою міністри висловили повну солідарність з Україною в захисті її територіальної цілісності та суверенітету й заявили про готовність взяти участь у конкретних напрямах реформ в Україні.

«Кожна країна Вишеградської четвірки візьме на себе певний напрям реформ в Україні і сконцентрується на їх реалізації», - зазначив віце-прем'єр - міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак. Так, Словаччина відповідатиме за енергетичний і сектор безпеки реформ в Україні, Польща - за децентралізацію, реформу місцевого самоврядування та управління публічними фінансами, Чехія - за громадянське суспільство, освіту і засоби масової інформації, Угорщина - за економічну політику, розвиток малого і середнього бізнесу та запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Учасники зустрічі відзначили, що незважаючи на певну спеціалізацію країни Вишеградської групи робитимуть все можливе, щоб спільними зусиллями прискорити євроінтеграцію України.

Делегацію країн Вишеградської четвірки представляють в Україні глава МЗС Словаччини Мирослав Лайчак, міністри закордонних справ Польщі та Чехії Гжегож Схетина та Любомир Заоралек, а також заступник міністра закордонних справ Угорщини Ласло Сабо.

Як раніше повідомляв ForUm, країни - учасниці Вишеградської четвірки зацікавлені в модернізації українських нафтопроводів та газопроводів.

Раніше Президент України Петро Порошенко і президенти країн Вишеградської четвірки на зустрічі в Братиславі домовилися про початок нового формату співпраці.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом