Президент США Барак Обама заявив, що час використання «великих з'єднань сухопутних військ» для «національно-державного будівництва» підходить до кінця. Про це він заявив у виступі перед військовослужбовцями на базі в Нью-Джерсі.

«Наші будуть меншими», - сказав Обама, повідомляє РБК з посиланням на USA Today.

Війська повинні будуть використовуватися для більш спеціалізованих завдань, наголосив президент США.

«Але, як головнокомандувач, я хочу переконатися, що ви готові до виконання тих завдань, які ми доручаємо вам. Ми утримуємо найбільш підготовлену, найбільш екіпіровану армію в історії світу тому, що світ постійно посилає нам виклики», - додав президент США.

Під час виступу він торкнувся і виведення військ США з Афганістану. За його словами, незважаючи на те, що військові операції США в Афганістані закінчить в цьому місяці, в країні залишать невеликі «залишкові сили». Країна, як і раніше, є «небезпечним місцем», залишаються реальними і терористичні загрози. Війська США будуть продовжувати навчати афганську армію і допомагати проводити контртерористичні операції, додав Обама.

До кінця грудня чисельність американського військового контингенту в Іраку і Афганістані повинна знизитися менш ніж до 15 тис. осіб. Коли Обама зайняв свій пост, на початку 2009 року, в цих країнах знаходилися 180 тис. солдатів США, додав президент.

У той же час Барак Обама підписав указ про розширення військової присутності США в Афганістані в 2015 році. Про відповідний секретний указ повідомила газета The New York Times з посиланням на джерела в Конгресі, військовому відомстві і адміністрації президента.

Указ дозволить американським військовослужбовцям, які перебувають в Афганістані, проводити військові операції проти угруповань, які загрожують військам США або з'єднанням афганської армії. На наступний день парламент Афганістану ухвалив резолюцію, яка закликала США і НАТО направити в країну до 12 тис. військовослужбовців для підтримки місцевої армії. У той же час Білий дім поки заявляє про зниження кількості військовослужбовців США в країні.

В середині грудня Сенат США схвалив військовий бюджет США на 2015 рік у розмірі $577 млрд.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

13
Теги