Президент України Петро Порошенко затвердив положення про радника Президента України.

Відповідний указ від 12 листопада опублікований на сайті Глави держави.

Згідно з положенням, радник призначається на посаду і звільняється з посади Президентом України за пропозицією глави Адміністрації Президента.

Ця посада не належить до посад патронатної служби Президента України.

Радник призначається на строк повноважень Президента України і здійснює свої обов'язки на постійній основі або на громадських засадах (поза штатом АП).

Радник, який здійснює обов'язки на постійній основі, є державним службовцем.

Його повноваження припиняються за власним бажанням чи за рішенням Президента, в тому числі у зв'язку із закінченням повноважень Президента.

Радника може бути звільнено в інших випадках, передбачених законодавством про працю, про державну службу та про запобігання і протидію корупції.

Основними завданнями радника є розроблення та внесення в установленому порядку пропозицій Президентові щодо здійснення повноважень Глави держави у відповідній сфері.

Так, радник вносить у встановленому порядку пропозиції Президентові щодо визначення пріоритетних напрямів розвитку держави і суспільства у відповідній сфері та шляхів реалізації таких напрямів; аналізує політичні, соціально-економічні, інші процеси, що відбуваються в Україні та за її межами, за результатами такого аналізу готує та подає в установленому порядку пропозиції щодо можливих дій Глави держави у формуванні та реалізації внутрішньої і зовнішньої політики держави; здійснює моніторинг інформаційного простору України, готує пропозиції щодо формування і реалізації інформаційної політики держави, забезпечення додержання прав громадян в інформаційній сфері та свободи діяльності засобів масової інформації; здійснює аналіз нормативно-правових актів, подає в установленому порядку пропозиції щодо їх удосконалення.


Крім того, радник бере участь у співробітництві з науковими установами, аналітичними центрами і представництвами іноземних держав та міжнародних організацій в Україні з питань, що належать до його компетенції; виконує доручення глави АП; здійснює моніторинг ситуації в регіонах України, готує і вносить пропозиції щодо врегулювання проблемних питань; здійснює за дорученням Президента України інші функції.

Робота радника cпрямовується головою АП.

Згідно з указом, радник для виконання покладених завдань має право запитувати та отримувати в установленому порядку в межах своєї компетенції, від структурних підрозділів АП, консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб, створених Президентом, апарату Ради національної безпеки і оборони України, державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій і посадових осіб необхідну інформацію, документи і матеріали; ініціювати підготовку проектів актів Президента України з питань, що належать до його компетенції; вносити в установленому порядку пропозиції щодо залучення до виконання окремих робіт і завдань, участі у вивченні окремих проблем учених і фахівців, у тому числі на договірній основі; використовувати в установленому порядку державні, в тому числі урядові, системи зв'язку і комунікацій, мережі спеціального зв'язку та інші технічні засоби.

Організаційне та технічне забезпечення діяльності радників Президента України здійснюється Державним управлінням справами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1373 грн.