У Міністерстві закордонних справ України роз'яснили принцип тимчасового застосування Угоди про асоціацію між Україною і Європейським cоюзом, яке почалося 1 листопада. Про це ForUm'y повідомили у департаменті інформації та комунікації з громадськістю МЗС України.

«Угода про асоціацію є масштабним та комплексним документом, який охоплює сфери, що перебувають у компетенції як європейських інститутів, так і держав-членів ЄС. Режим тимчасового застосування може поширюватися тільки на ті сфери Угоди про асоціацію, які стосуються виключної або змішаної компетенції ЄС, оскільки застосування Угоди в інших сферах буде вимагати її ратифікації парламентами держав-членів ЄС», - йдеться в повідомленні.

Як зазначили у зовнішньополітичному відомстві, тимчасове застосування охоплює окремі статті глави розділів «Політичний діалог та реформи, політична асоціація, співпраця і конвергенція у сфері закордонних справ і безпекової політики», «Юстиція, свобода та безпека», «Економічне та галузеве співробітництво», «Фінансове співробітництво», «Інституційні, загальні та заключні положення».

В МЗС нагадали, що, згідно з тристороннім домовленостями Україна-ЄС-РФ від 12 вересня, передбачена відстрочка початку функціонування поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі до кінця 2015 року, і Україна має намір належним чином використати цей час для практичної підготовки до повноцінного початку поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі.

Згідно з повідомленням, важливим у цьому контексті є прийняте Євросоюзом 24 жовтня рішення про продовження терміну дії автономних торгових преференцій для України, які будуть діяти до початку застосування положень про ЗВТ і фактично означають одностороннє надання з боку ЄС передбачених Угодою про асоціацію тарифних і нетарифних преференцій для українських товарів.

Разом з тим до завершення процесу ратифікації Угоди всіма країнами-членами ЄС правовідносини між Україною і ЄС, не охоплені тимчасовим застосуванням, продовжують регулюватися у відповідності з Угодою про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС від 14 червня 1994 року. Крім того, залишається в силі схвалений сторонами у 2009 році Порядок денний асоціації Україна - ЄС як загальний інструмент підготовки та виконання Угоди про асоціацію. З урахуванням сучасних умов незабаром планується його оновлення, зазначили в МЗС.

З 1 листопада 2014 року стартує процедура тимчасового застосування окремих частин Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

24
Туфли осень-зима Everest