Міністерство закордонних справ України направило МЗС Росії ноту протесту у зв'язку з відкриттям РФ портів Криму для іноземних суден. Про це на брифінгу заявив директор департаменту інформаційної політики Мзс Євген Перебийніс.

«Міністерством закордонних справ надіслано ноту МЗС Росії, в якій зазначено, що дії російської сторони є грубим порушенням суверенітету України, а також порушенням міжнародно-правових зобов'язань відповідно до положень Конвенції ООН з морського права 1982 року, Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі 1974 року, Міжнародного кодексу з охорони суден і портових засобів», - зазначив Перебийніс.

За його словами, МЗС вимагає від Росії негайно припинити міжнародні протиправні дії, зокрема скасувати розпорядження уряду Росії, поважати суверенітет і територіальну цілісність України, а також припинити збройну окупацію частини території України.

«МЗС України в черговий раз заявляє, що морські порти в Євпаторії, Феодосії, Ялті, Керчі та Севастополі офіційно закриті з 15 липня до відновлення конституційного порядку в Україні і припинення збройної окупації РФ», - підкреслив Перебийніс.

Нагадаємо, 23 вересня президент Росії Володимир Путін зажадав вписати порти Криму у транспортну систему Росії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

21