В Україні створять міжвідомчий реєстр усіх поранених військових і цивільних, які постраждали в зоні АТО, з метою їх подальшого супроводу та визначення потреб у реабілітації. Таке доручення дав заступник міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець під час засідання постійно чинного штабу МОЗ України з питань організації медичного забезпечення в умовах надзвичайних ситуацій.

Лазоришинець нагадав, що держава на рівні уряду зараз отримує значну кількість пропозицій від іноземних країн про готовність прийняти на лікування або реабілітацію постраждалих із зони АТО.

«Усі відомства повинні сформувати списки пацієнтів, які потребують лікування за кордоном. І тут головне не забути про тих військових, які вже пройшли лікування у госпіталі, комісовані і перебувають удома. Вони не повинні бути залишені наодинці зі своїми проблемами», - підкреслив він.

Обговорюючи питання лікування за кордоном, учасники засідання поінформували, що медичні служби різних відомств зіткнулися з низкою організаційних проблем у контексті юридичного оформлення документів для виїзду за кордон і питаннями здібності тих чи інших іноземних клінік поставити на ноги поранених. Тому вже є випадки, коли витрачені значні кошти на лікування за кордоном не давали позитивного результату.

Нагадаємо, за даними ООН конфлікт в Україні призвів до загибелі вже 3543 людей.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2985 грн.
49