Кабінет Міністрів України повторно пропонує парламенту поетапно протягом двох років зрівняти специфічні ставки акцизного податку на сигарети з фільтром та без фільтра.

Відповідний законопроект №5079 "Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законів України (щодо податкової реформи)" зареєстрований у парламенті 15 вересня.

Акцизи на сигарети без фільтра становитимуть 227,33 грн/тис. шт. замість наявних 101,7 грн/тис. шт. Кабмін також пропонує встановити мінімальне акцизне зобов'язання зі сплати акцизу на сигарети без фільтра на рівні сигарет з фільтром - 304,11 грн/тис. шт. (замість наявних 133,35 грн/тис. шт.).

Законопроектом також передбачено введення акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива. Ставка податку встановлюватиметься місцевими органами влади в розмірі не більше 5% від обсягу реалізації, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як повідомлялося, в липні уряд виступав з аналогічною ініціативою щодо вирівнювання акцизів на сигарети з пивом і без, але законопроект не був проголосований. Верховна Рада в результаті проголосувала за підвищення специфічних ставок акцизного податку на сигарети з фільтром та без фільтра на 5%.

Виробники алкогольної і тютюнової продукції також виступали проти ініційованого Кабміном введення 2% збору з роздрібного продажу підакцизних товарів, оскільки це збільшить фіскальний тиск на галузі.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів вніс на розгляд Верховної Ради пакет податкових та бюджетних реформ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

52