Міністерство закордонних справ України вітає висновки спеціального засідання Європейської Ради 30 серпня щодо українського питання. Про це йдеться в коментарі зовнішньополітичного відомства, переданому Forum'у.

«В Україні вітають висновки спеціального засідання Європейської Ради від 30 серпня, в яких лідери Європейського Союзу висловили свою солідарність з Україною ітаукраїнським народом, визнали факт агресії з боку РФ і закликали Москву негайно вивести свої війська з території України», - наголошується в документі.

МЗС високо цінує те, що лідери ЄС сприйняли аргументи Президента України Петра Порошенка на користь збільшення тиску на Росію з метою повернення її позиції в конструктивне русло.

Також у відомстві вважають важливим результатом саміту одностайну підтримку керівництвом держав-членів ЄС необхідності негайного виконання мирного плану Президента, вимоги про припинення постачання зброї і бійців в Україну, закриття та встановлення ефективного контролю на українсько-російському кордоні.

«Сьогодні Україна є тим кордоном, на якому українці стали на захист безпеки та добробуту всієї Європи, демократії та європейських цінностей. Закликаємо ЄС та держави-члени продемонструвати реальну солідарність з Україною, надати практичну підтримку і впровадити якісно нові поглиблені санкції щодо Росії, які б допомогли нашій державі протистояти російській агресії», - підсумували в МЗС.

Як повідомляв ForUm, за підсумками саміту глав держав та урядів ЄС у Брюсселі 30 серпня Європейський Союз закликав Росію негайно відкликати війська з України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

36