Міністерство охорони здоров'я України підготувало концепцію нової системи охорони здоров'я. Про це на прес-конференції заявив глава відомства Олег Мусій.

«МОЗ України чотири місяці працювало над презентацією нової концепції системи охорони здоров'я. У процесі підготовки концепції взяли участь кваліфіковані фахівці, експерти. У результаті ми маємо вже готовий документ», - заявив Мусій.

Він нагадав, що МОЗ підготував концепцію, згідно з дорученням Президента, а також рішенням Кабміну про підготовку такого документа, передає «РБК-Україна».

«Ця концепція передбачає створення європейської та сучасної системи охорони здоров'я, відповідно до стандартів, які необхідно буде забезпечити в рамках підписання угоди про асоціацію з ЄС... При МОЗ створено публічну раду, робочу група з експертів, у тому числі іноземних, які продовжать роботу над документом, щоб підготувати стратегію нової системи охорони здоров'я. Через 3-5 місяців роботи групи буде підготовлена стратегія забезпечення нової системи охорони здоров'я. Також до кінця року ми плануємо вийти з остаточним цілісним документом, який буде схвалений як громадськістю, так і експертами», - сказав він.

Мусій прогнозує, що нова система охорони здоров'я буде забезпечена вже через 3-5 років. «Принципово новим є те, що ми навмисне відійшли від необхідності реформування. Ми відштовхуємося від того, що необхідно створити нову систему, будувати її. Але тільки після побудови нової системи охорони здоров'я, стара система охорони здоров'я відімре просто через непотрібність. Тому жодного різкого «руйнування» чинної системи і звичних принципів не буде», - зазначив міністр.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

27
Теги