Радикалізація парламенту - це прямий шлях до встановлення диктатури в країні. Таку думку в коментарі кореспондентові Forum'у висловив народний депутат України Володимир Олійник.

«Це може призвести до диктатури. Річ у тім, що не завжди суспільство має рацію. Зараз вирують емоції. Відверто кажучи, мало хто думає про реформи, розвиток економіки. Більше говорять про війну, про АТО. Радикалізація парламенту призведе до погіршення ситуації в країні, оскільки з'являться люди, які будуть готові вирішувати проблеми шляхом насильства, тиску, більш жорсткої позиції. А це шкодить економіці. Тому що сьогодні навпаки, якщо ми йдемо в бік Європи, Україна потребує лібералізації і диктатури закону», - сказав Олійник.

За його словами, у діях радикальних лідерів, крім емоцій складно щось побачити.

«Якщо ви подивитеся на поведінку радикально налаштованих лідерів, то ви там нічого не побачите. Там тільки емоції. Там немає відповіді на запитання: що робити? Там завжди є ворог, з яким треба боротися, причому далеко не європейськими методами. І нічого хорошого це товариство не несе, крім створення гарної основи для встановлення диктатури», - підкреслив нардеп.

Він зазначив, що війна відволікає від низки важливих питань.

«Наприклад, підвищення тарифів, цін, погіршення якості життя. Не до цього - війна. Тому, напевно, сили, які називають радикальними, зацікавлені в тому, щоб продовжувати цей конфлікт (на Донбасі - Ред.), бо є на що списати. Є ворог. Але далі буде пошук внутрішнього ворога. Потім, наприклад, вам (журналістам - Ред.) скажуть, що потрібно, а що не потрібно писати. Тому що радикали не терплять іншої точки зору. І у них, як правило, крайня позиція, а не посередницька, не спрямована на різноманітність думок», - додав парламентарій.

У поведінці радикалів, на його погляд, немає змісту.

«Там (є поняття - Ред.) ворог, катувати, всіх перевірити на детекторі брехні, крім, звичайно, лідерів радикальних рухів. Тому в цьому аспекті очікувати поліпшення неможливо. Тому що необхідно відвернути увагу суспільства. Оскільки, як правило, радикальні лідери не здатні проводити реформи. Це люди емоцій, які не шукають винних, а крайніх. Відповідно, щодо цього, будуть, безумовно, підтримувати конфлікт. До речі, є такий собі загальноприйнятий стандарт: під час війни уряд не критикують», - зазначив Олійник.

«Їхні «урапатріоти» подібні до пісні «Капрал командує вперед, а сам, звичайно, відстає». Ось це приблизна позиція радикалів у цьому питанні. «На фронт!», «До перемоги!», але самі не з'являться в окопі жодного разу. Це небезпечно. Це не те, чого потребує сьогодні Україна. І скажу відверто, це відкине нашу країну від європейського шляху, про який всі так багато говорять», - резюмував він.

«Існує проблема. Сьогодні є потреба в хороших лікарях, які мають вивчити ситуацію, зробити правильну діагностику і починати лікування. А хтось вважає, що вихід із ситуації дуже простий: болить голова - гільйотина. Для цього саме й потрібні радикали. Їм не потрібно думати, докладати якісь неймовірні титанічні зусилля. Такими радикалами були Гітлер, Сталін і т.д. Як правило, це диктатура. Вона замішана на крові. Якщо суспільство цього хоче, то пошкодує. Треба людям пояснювати, що це шлях, який веде Україну до ситуації, коли громадянське протистояння розшириться», - підсумував він.

Тетяна Мацур, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом