Загалом 449 українських військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції в східних областях, перетнули з 1 по 4 серпня кордон Російської Федерації за допомогою місії спостерігачів Організації з безпеки і співробітництва в Європі, і наразі вже, ймовірно, повернулися в Україну, повідомляється на сайті ОБСЄ.

«1-2 серпня 2014 року українські офіцери зв'язалися зі спостережною місією ОБСЄ з проханням про допомогу ОБСЄ у відкритті проходу до російського пункту перетину кордону «Гуково» для кількох сотень українських військовослужбовців. 2 серпня перша група з 12 українських військових перейшла в РФ. 4 серпня місія спостерігачів ОБСЄ підтвердила проходження 437 українських військовослужбовців. Вони були відправлені в сусідній транзитний пункт і, за даними місцевої російської влади, всі вони мають намір повернутися в Україну протягом декількох годин», - сказано в звіті наглядової місії ОБСЄ, оприлюдненому 5 серпня.

В ОБСЄ зазначили, що протягом 1-2 серпня місія отримувала дзвінки від офіцерів 72-ї механізованої піхотної бригади Збройних сил України, які стверджували, що близько 600 українських військовослужбовців, оточені незаконними збройними формуваннями, залишилися без боєприпасів, пального і продовольства. Офіцери попросили допомоги місії в проході на прикордонний пункт пропуску. Спостережна місія, в свою чергу, передала цю інформацію владі РФ й отримала згоду на перехід, передає «Інтерфакс-Україна».

2 серпня о 22:00 12 військовослужбовців 72-ї бригади перетнули кордон через пункт пропуску «Гуково». Згодом вони були переведені в транзитний об'єкт. Наступного дня їхній командир у ході спілкування з керівником місії ОБСЄ попросив якнайшвидше переміщення всієї групи в Україну через безпечний прикордонний пункт. «РФ організувала перевезення 12 військовослужбовців, які перетнули кордон, назад до України в ніч з 3 на 4 серпня. Спостерігачі ОБСЄ отримали підтвердження їх переходу в Україну від командира по телефону», - сказано в звіті.

Того ж дня, 3 серпня, пізно увечері командир 72-ї бригади повернувся, щоб знову зустрітися з представниками ОБСЄ в пункті пропуску «Гуково» й обговорити умови переходу значної групи військовослужбовців до РФ з України, які були узгоджені з командиром прикордонного переходу.

«З 00:45 10:20 4 серпня загалом 437 військовослужбовців (у тому числі 147 прикордонників) перейшли в РФ добре організованими групами по 100 осіб і були розміщені в транзитному об'єкті. Поранені військовослужбовці отримали першу допомогу і відправлені на машині швидкої допомоги в лікарню... О 15:00 4 серпня спостережна місія зустрілася з командувачем прикордонного переходу «Гуково» і регіональним прикордонним командиром. Спостережна місія запитала про передачу військовослужбовців з РФ в Україну, і дізналася, що 192 із них уже їхали автобусом в Україну, а інші відправляться в наступному автобусі... Мобільні телефони командира 72-ї бригади і прикордонного командира були недоступні, щоб підтвердити цю інформацію», - заявляють в ОБСЄ.

Місія спостерігачів також поцікавилася, чи надходив від українських військовослужбовців хоч один запит про надання притулку, але отримала негативну відповідь.

Як повідомляв ForUm, за інформацією Національної гвардії України станом на 4 серпня на території Російської Федерації перебував 171 військовослужбовець Збройних Сил України та 140 прикордонників (всього 311 осіб).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

192
Туфли осень-зима Everest