Заходи з енергоефективності не врятують українців від холоду взимку, якщо не відновиться постачання російського газу. Таку думку кореспондентові Forum'у висловив екс-начальник Управління зі зв'язків з громадськістю НАК «Нафтогаз України», незалежний експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

«Не зможуть заходи енергоефективності врятувати ситуацію в Україні (відсутність гарячої води та опалення під час опалювального сезону - Ред.). Могли б вони допомогти в принципі? Так. Можуть вони допомогти цієї зими в даній ситуації? Ні, з тієї причини, що кавалерійським наскоком за два місяці це не робиться», - вважає Землянський.

«Як ви собі уявляєте утеплення будинку? Чиїм коштом? За гроші мешканців? Приватники в хороші часи пропонували близько 10 тис. грн. Зараз ще додамо 50%, адже всі імпортні будматеріали. Тобто утеплити одну квартиру - це півтори тисячі доларів. Ніхто бюджетні гроші на це не збирається витрачати. І навіть не намагається дати пільги тим, хто цим займеться. Держава йде за принципом: порятунок того, хто потопає, - справа рук тих, хто потопає», - каже експерт.

«Виникнуть і проблеми з мережами. Зараз усі дружно увімкнуть бойлери, і мережа не витримає. Навіть якщо вона витримає у квартирі, то не факт, що витримає на вході - у під'їзді. Це йдеться про квартири. А дитсадкам, школам і лікарням також знизять температуру. Ми всі сидимо на одній трубі. Окремо ж не зробиш опалення в школі +18, а в будинках +16», - пояснює він.

 

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом