Щорічно близько 500 тисяч пацієнтів з невиліковними хворобами потребують паліативної допомоги. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив голова Держслужби України з контролю за наркотиками Володимир Тимошенко.

«І лише 10% із них мають доступ до адекватного знеболення. Більшість таких хворих помирають у муках, страждаючи від хронічного больового синдрому, оскільки вони не можуть отримати адекватну анестезію», - зазначив він, додавши, що часто родичам таких пацієнтів доводиться звертатися до наркодилерів, щоб допомогти своїм близьким.

За його словами, особлива проблема існує у сільській місцевості, де аптеки не мають дозволу працювати з наркотичними речовинами.

«Родичам хворих доводиться їздити за сотні кілометрів кожні два дні, оскільки пацієнт може отримати необхідне знеболювальне раз на три дні», - повідомив Тимошенко.

Голова Держслужби висловив надію на те, що найближчим часом буде прийнята постанова Кабінету Міністрів України, яка змінить принципи надання паліативної допомоги хворим з невиліковними хворобами та обмеженим прогнозом життя.

«Дуже важливо запровадити альтернативне знеболювальне. Сьогодні робити анестезію можна тільки ін'єкційно, тоді як у всьому світі існує таблетований морфін або спеціальні пластирі», - пояснив він.

Тимошенко зазначив, що вітчизняні фармвиробники можуть самі випускати таблетований морфін, закуповуючи активну речовину за кордоном.

«Видача таблетованого морфіну ніяк не вплине на наркологічну ситуацію в Україні, тим більше, що цей препарат має виключно анестезіологічну дію», - резюмував він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

510