В Україні процвітає дитяча проституція, а торгівля дітьми є величезною проблемою і суворою реальністю. Такі висновки оприлюднив у своїй доповіді за наслідками відвідування України в кінці жовтня 2006 року спеціальний доповідач ООН з питання торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії Хуан Мігель Петіт. Він представив документ на розгляд членів Ради з прав людини.

Як передає прес-служба ООН, у доповіді підкреслюється, що 10% жертв торгівлі людьми становлять діти у віці від 13 до 18 років. Половина дітей в трансграничній торгівлі посилається в сусідні країни, в основному до Росії.

« Діти в трансграничній торгівлі експлуатуються у вуличній торгівлі, як домашня прислуга, в сільському господарстві, як танцівниці, офіціантів/офіціанток або зметою надання сексуальних послуг. Частіше за все від дітей вимагають ставати танцівницями, жебрачити або надавати сексуальні послуги незалежно від того, на що вони розраховували», - говориться в доповіді.

У ній також наголошується, що характерною рисою торгівлі дітьми в Україні є те, що в більшості випадків вони стають об'єктом торгівлі всередині країни. Торговці дітьми заманюють свої жертви в боргове рабство. Вони змушують їх відпрацювати витрати, пов'язані з поїздкою і такими «послугами», як харчування та житло. Можливості вирватися з цього рабства трапляються дуже рідко, повідомляє « ЛІГА ».

Спеціальний доповідач заявив, що в Україні багато потерпілих від торгівлі людьми як і раніше не враховані і їм не надається ніякої допомоги ні за кордоном, ні після повернення їх в країну.

Петіт повідомив про те, що останніми роками в Україні зросла дитяча проституція. Згідно з даними обстеження, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень, серед жінок, що займаються наданням сексуальних послуг з комерційною метою, 11% складали діти у віці від 12 до 15 років і 20% - у віці від 16 до 17 років. Спецдоповідач відзначив, що до проституції залучаються навіть 10-річні дівчатка.

Представник ООН висловив особливу стурбованість тим, яким чином сутенери, торговці людьми і виробники порнографічних матеріалів використовують дітей в своїй меті. З засобів масової інформації і брошур для туристів в Україні він дізнався про численні оголошення про «весілля», «побачення» і надання туристам всякого роду послуг, які, як йому видається, не підлягають чіткому регулюванню або контролю. Він підкреслив, що з відміною віз для туристів з більшості західних країн Україна все більше стає одним з основних напрямів для секс-туризму. Спеціальний доповідач побоюється, що в цій діяльності, що розширюється, експлуатуються і неповнолітні.

Петіт заявив, що Україні необхідно буде сформувати нову модель захисту прав дітей, інакше вона зіткнеться з наслідками, які серйозно позначатимуться на майбутніх поколіннях. Він сформулював цілу низку рекомендацій з цього приводу.

Нагадаємо, під час свого візиту в нашу країну в жовтні 2006 року Петіт заявив, що Україна повинна розпочати побудову нової моделі захисту прав дітей. Представник ООН закликав правоохоронні органи України взяти під контроль діяльність ц країні шлюбних агентств і закритих нічних клубів, де процвітає дитяча проституція та торгівля дітьми. Він також висловив сумніви щодо прикордонних правил, регулюючих виїзд неповнолітніх дітей за кордон.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1599 грн.
3756