Заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Зона вільної торгівлі Євросоюзу і Митний союз Росії, Казахстану і Білорусії є несумісними. Про це він заявив в ефірі «5 каналу».

У той же час, чиновник підкреслив, що існують форми дуже ефективної взаємодії з Митним союзом, у тому числі у форматі зон вільної торгівлі або окремих секторальних угод, повідомляє «ЛIГАБiзнесIнформ».

Нагадаємо, раніше народний депутат із фракції Партії регіонів, віце-президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Іван Попеску заявив, що Україна не буде вибирати між Зоною вільної торгівлі з Євросоюзом та Митним союзом, тому що цей вибір давно зроблений на користь європейської інтеграції.

Нагадаємо, Росія пропонує Україні спільно встановлювати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом після приєднання до Митного союзу і встановлення єдиного економічного простору у рамках Росії, Білорусі, Казахстану та Україні.

15 березня на прес-конференції в Мінську прем'єр-міністр Росії Володимир Путін сказав, що створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом може негативно відбитися на економічних відносинах України з Росією, Білоруссю і Казахстаном.

7 квітня Президент України Віктор Янукович, виступаючи у Верховній Раді зі щорічним посланням «Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2011 році», сказав, що Україна хоче співпрацювати з Митним союзом за схемою «три плюс один».

12 квітня прем'єр-міністр РФ Володимир Путін не отримав прямої згоди від Президента Віктора Януковича на вступ України до Митного союзу. Про це пише «Комерсант-Україна» з посиланням на джерело, обізнане з ходом закритої частини переговорів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1257