Регулювання банківської діяльності Національним банком України не є надто жорстким. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції у рамках Конгресу банкірів в Україні заявив глава ради Незалежної асоціації банків України Борис Тимонькін.
«Те, що НБУ затискав ліквідність, це казки. А що треба було робити? Роздавати рефінансування наліво і направо? Куди б воно йшло? Згадайте 2008 рік», - сказав він.
Банкір пояснив, що регулятор «просто не давав зайву ліквідність» і додав, що «та (ліквідність. - Ред.), що є, її цілком вистачає для економіки цієї країни».
Тимонькін також нагадав про сезонність показників ліквідності банків, коли у першому кварталі грошей завжди дуже багато, а у четвертому не вистачає.
Він повідомив, що зараз йде обговорення можливості введення плаваючого нормативу питомої ваги грошей на спецрахунку НБУ і кореспондентських рахунках, щоб він становив х-1. На думку Тимонькіна, це дозволить регулятору реагувати на сезонні сплески.
Він також нагадав про те, як вплинула на ситуацію з доларовими зловживаннями паспортизація. При цьому фінансист зазначив, що населення при необхідності може придбати валюту, але у цей же час істотно скоротився «сіре обготівковування».
Більше того, банкір вважає, що в Україні потрібно все більше погіршувати умови для долара. «На мій погляд, абсолютно правильне рішення максимально погіршувати становище долара в країні. Ось сьогодні не можна кредитувати це правильно, не можна платити правильно, з прибутку за депозитні ставки, будь ласка, заплати», - сказав він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом