Учора, 14 жовтня, у парку Шевченка відбувся мітинг, присвячений 69-й річниці УПА. Близько двох тисяч людей зібралися навколо пам'ятника Кобзарю. Багато учасників акції, одягнені у вишиванки або форму повстанців, тримали у руках партійні прапори ВО «Свобода». У деяких були чорні прапори із золотистим тризубом і написом «Україна або смерть». Натовп за закликом оратора, який виступав біля підніжжя пам'ятника, що став йому трибуною, вигукував націоналістичні гасла: «Слава нації! Смерть ворогам!», «ОУН-УПА - державне визнання!», «Бандера наш герой, Покрова - наше свято!» З боків монумента стояв конвой, стилізований під вояків УПА.
У той час, коли народ хором співав патріотичні пісні, у парку навпроти Київського університету мітингувальники розгорнули гігантський прапор з портретом Бендери. Тут же особливо підприємливі громадяни продавали по 5 грн за штуку червоно-чорні стрічки – символ УПА. Судячи з усього, партійні боси видали їх безкоштовно, з наказом роздати, але люди вирішили підзаробити. І слід зазначити, що покупців у них було хоч відбавляй.
«Чуєш! Бютівці прийшли!», - вигукнув молодий чоловік своєму другові. У натовпі почали з подивом обговорювати цю новину. Тим часом сотні дві людей з «біло-сердечними» прапорами приєдналися до націоналістів. Але якщо у «свободівців» іконою служив портрет Степана Бендери, то у цих у руках були фотографії Тимошенко.
Представники ВО «Свобода» з імпровізованої сцени зачитали резолюцію, у якій закликали владу визнати 14 жовтня - день створення УПА - державним святом.
«Сьогоднішній день - це єднання героїчного минулого, сьогодення, певного політичного аналізу: що робити, як робити і, звичайно ж, нашого майбутнього, - заявив лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок. - Громадськість закликала Президента терміново розпустити парламент, призначити дострокові вибори, а уряд Азарова і Тігіпка відправити у відставку. Щоб захистити своє майбутнє, ми повинні робити радикальні дії».
Тягнибок також заявив, що всіляким провокаціям, якими залякують український народ, у цей день вони запобігають своїми силами. Тому що самі ж у цьому зацікавлені. «Ми прийшли святкувати, а не битися. Якщо хтось захоче вчинити правопорушення, я сподіваюся на адекватну реакцію міліції», - сказав він. Питання примирення глава «Свободи» назвав неактуальним. Оскільки у народі воно вже є. А з українофобами все що не роби – буде погано.
Серед учасників мітингу ForUm помітив і брата відомого українського письменника, лауреата Шевченківської премії Василя Шкляра – Петра, з численними родичами. Він тримався осторонь від маси людей і намагався залишатися непоміченим. Хоча він дуже схожий на брата-письменника, чию книгу «Залишенець» зі сцени назвали прикладом свідомої націоналістичної боротьби.
«Ми з братом націоналісти. Якби Василь зміг, то теж приєднався б до цього мітингу. Однак сьогодні його посвячують у почесні громадяни лисесковського козацтва, подарували шаблю. Сьогодні біля підніжжя Шевченка звучать ті ж гасла, що і в Латвії у 1988 році. Я був там і чув, як люди зверталися до свого стародавнього коріння. Я щороку беру участь у таких акціях і вважаю їх необхідними – у щось вони таки виллються», - зазначив Петро Шкляр.
Тим часом
Біля Леніна ностальгували за СРСР
Ще вдень біля пам'ятника Леніну зібралося трохи більше сотні комуністів. Серед них були переважно пенсіонери. Їхній спокій охороняли патрулі міліції у бронежилетах. Наспівуючи слова пісні «10-й наш десантний батальйон» мітингувальники розмахували транспарантами з гаслами: «Фашизм не пройде!», «Зупинимо сучасних фашистів!», «Поріддя Іуди – український націоналізм».
У натовпі поширювали газети з промовистими назвами: «Хочу в СССР», «Час революції», «Правда». Як і серед «свободівців», серед комуністів знайшлися підприємливі громадяни, які продавали значки з портретами Сталіна і Че Гевари по 10 грн за штуку. Вже о 18:00 опозиційний мітинг розійшовся.
Центр Києва застряг у пробці
Через рух колони мітингувальників від пам'ятника Шевченка до Михайлівської площі рух автотранспорту по прилеглих вулицях сильно ускладнився. Частково зупинився рух на бул. Тараса Шевченка та Лесі Українки у бік центру, навколо Бессарабської площі машини практично не рухалися з місця.
Повний фоторепортаж можна подивитися у рубриці «Фото»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом