Свiт

Саркозі обраний президентом Франції

На президентських виборах у Франції перемогу отримав кандидат від правлячої партії Союз за народний рух (СНР) Ніколя Саркозі.

Як повідомили в ніч з неділі на понеділок у міністерстві внутрішніх справ Франції, що відповідає за проведення виборів і підрахунок результатів, на другому турі виборів, що відбувся в неділю, Саркозі отримав 53,06% голосів. За представницю опозиційної Соціалістичної партії Сеголен Руаяль проголосували 46,94% виборців.

Ці дані засновані на остаточному підрахунку бюлетенів на всіх виборчих дільницях, включаючи метрополію, заморські департаменти і території і результати голосування французів за кордоном, передає РІА «Новини».

У першому турі, який пройшов 22 квітня, Саркозі отримав 31,18% голосів, а Руаяль фінішувала другою з результатом 25,87%. Для перемоги в другому турі одному з претендентів необхідно було набрати понад 50% голосів.

Саркозі, котрий переміг на виборах, закликав співгромадян до єднання. «Я закликаю всіх французів об'єднатися навколо мене», - заявив Саркозі, виступаючи в концертному залі Гаво.

Він також подякував мільйонам французів, які «засвідчили йому свою довіру» і зробили «велику честь, вважаючи його гідним президентського крісла».

Саркозі висловив повагу своїй суперниці Сеголен Руаяль. «Я хочу їй сказати, що я поважаю її і її ідеї. Поважати мадам Руаяль - це поважати мільйони французів», - сказав він.

Крім того, Саркозі зобов'язався надати французам «роботу, законність, гідність».

Руаяль визнала свою поразку. «Я беру на себе відповідальність, яку покладала на себе. Я залишуся з вами», - сказав Руаяль, виступаючи в своєму передвиборчому штабі в Парижі.

Вона обіцяла продовжити боротьбу за президентське крісло на майбутніх виборах президента Франції.

Прихильники Саркозі відзначили перемогу свого кандидата тривалими за північ народними гуляннями в Парижі.

Близько 30 тисяч людей зібралися на паризькій площі Згоди, щоб відсвяткувати його перемогу. З естради до них зверталися провідні політичні і громадські діячі, представники шоу-бізнесу, підтримали Саркозі під час передвиборчої кампанії.

Захопленим гулом вітав натовп прибуття самого винуватця торжества. Заволодівши мікрофоном, обраний президент пообіцяв, що не «зрадить і не розчарує» французів, а також «не буде їм брехати».

Крім того, Саркозі повідомив, що планує вступити на пост глави держави 16 травня, коли в другій половині дня відбудеться церемонія повноважень від діючого президента до вибраного.

Після короткого виступу Саркозі, кожна фраза якого супроводилася криками захоплення і бурхливими оплесками, прославлена зірка французької естради Мірей Мат’є виконала «Марсельєзу», яку підхопили з естради інші відомі виконавці.

Вслід за цим обраний президент, за свідченнями очевидців, у супроводі дружини Сесілії та інших членів родини вирушив до відомого ресторану «Фукетс» на Єлисейських полях, щоб відсвяткувати там своє обрання.

Поки прихильники Саркозі відзначали його перемогу на площі Згоди, з інших районів столиці, паризьких передмість, а також з Марселя, Ліона, Тулузи, Страсбурга, Нанта, Лілля і інших міст продовжували надходити повідомлення про мітинги і маніфестації супротивників Саркозі.

Більшість з них проходить під гаслом «Сарко фашист, народ отримає твою шкуру!», який був широко поширений у Франції під час масового заворушення, хвиля якого прокотилася по країні восени 2005 року, коли Саркозі обіймав пост міністра внутрішніх справ.

Згідно з повідомленням, у декількох містах ці виступи супроводилися зіткненнями між маніфестантами і поліцейськими, які у відповідь на каміння, пляшки і інші предмети, що летіли в них, використовували гранати зі сльозоточивим газом і водомети для розгону натовпу. Такі інциденти сталися, зокрема, на паризькій площі Бастилії, в районі Старого порту в Марселі, в центрі Лілля, в Тулузі, Меце, Нансі, Бордо, Діжоні і інших містах.

У проблемних паризьких передмістях, де до Саркозі ставляться, м'яко кажучи, недоброзичливо, супротивники його обрання, за самими попередніми даними, спалили близько сотні автомобілів. Десятки автомашин спалені у передмістях Лілля, погроми і акти вандалізму зафіксовані також в Нанте, Рене, Орлеані, Турі.