Аргентинським ученим вдалося вивести генетично модифікованих корів, молоко яких міститиме інсулін, який нічим не відрізнятиметься від людського.
Людський ген, що несе інформацію про структуру інсуліну, був введений в коров'ячі яйцеклітини, які потім імплантували в матку корів. В результаті цих маніпуляцій в лютому і березні цього року на світ з'явилися чотири трансгенні телиці.
Представники компанії Bio Sidus, що здійснювала фінансування проекту, висловлюють упевненість в тому, що, досягши статевої зрілості, тварини почнуть давати молоко, що містить людський гормон. За їх словами, перші партії коров'ячого інсуліну надійдуть на фармацевтичний ринок протягом найближчих двох років, повідомляє «Лента.ру».
Нова технологія дозволить зменшити собівартість інсуліну на 30%. Наразі для отримання цього препарату використовуються культури генетично модифікованих бактерій.
За підрахунками розробників, череда з 25 трансгенних корів зможе повністю задовольнити потреби в інсуліні Аргентину, де налічується близько 1,5 мільйонів хворих на діабет.