Міністерство оборони Індії провело на північному сході країни успішні випробування своєї найпотужнішої ракети, здатної нести ядерний боєзаряд, повідомляє в четвер агентство Ассошіейтед Прес.
Міністерство оборони країни заявило, що результати випробувань документально підтверджені.
«Індія досягла необхідного рівня в області ракетних технологій і може виступати на рівних з іншими розвинутими країнами», - мовиться в заяві міністерства, передає РІА «Новини».
Ракета «Агні-3» (Agni-III), здатна нести атомну боєголовку потужністю до 300 кілотонн, була запущена з полігону на острові Уїлер (Wheeler) у водах північно-східного штату Орісса. Це було друге випробування ракети після невдалого старту в липні минулого року, коли вона впала в Бенгальську затоку.
Розробники оцінюють радіус дії ракети в три тисячі кілометрів, проте експерти Міноборони Індії вважають, що твердопаливний двигун «Агні-3» здатний доставити боєголовку на відстань до п'яти тисяч кілометрів.
Як стверджувало міністерство оборони напередодні запуску, ракета «Агні-3» є найбільш «далекобійною» в Південній Азії і повинна перевершити показники всіх ракет, що є на озброєнні Пакистану. Ракетами більшого радіусу дії, ніж «Агні-3», з сусідніх країн володіє лише Китай.