Відповідно до секретної директиви Білого дому найближчими місяцями США виведуть на орбіту військовий супутник DSP-23 із спеціальною апаратурою для виявлення ядерних випробувань у космосі, які таємно можуть здійснювати інші держави.
Як повідомив спеціалізований тижневик Aviation Week and Space Technology на борту супутника DSP-23 буде вперше розміщена апаратура, здатна знайти вироблені в космосі будь-які - навіть найбільш малопотужні - ядерні випробування.
Апаратура розроблена Національною ядерною лабораторією в Лос-Аламосі, що спеціалізується на ядерній зброї (штат Нью-Мексіко).
Адміністрація Джорджа Буша побоюється, що ядерні випробування на орбіті можуть спробувати таємно здійснити Іран або Північна Корея, повідомляє журнал, за даними якого, спеціальна апаратура для виявлення ядерних орбітальних випробувань виводиться в космос американською стороною відповідно до секретної директиви Білого дому і ради національної безпеки, підписаної президентом США в 1993 році, передає «Newsru.com».
Запуск супутника DSP-23, який коштує $400 мільйонів, був спочатку запланований на 1 квітня з мису Канаверал (штат Флорида) за допомогою важкої ракети-носія Delta IV, але був в останню мить відкладений після того, як на стартовому столі були знайдені тріщини, які зараз закладаються.
Очікується, що запуск відбудеться тепер протягом літа поточного року, повідомляє видання, анонсуючи ексклюзивний матеріал про супутники серії DSP, який буде повністю опублікований у черговому номері журналу в понеділок 9 квітня.
Супутники цієї серії, що запускаються на орбіту в рамках програми ВВС США під кодовою назвою DSP (Defense Support Program), забезпечені інфрачервоними телескопами для виявлення ракетних пусків.
Журнал повідомляє також, що багато в чому завдяки супутникам DSP адміністрація Буша отримала нову секретну розвідувальну інформацією про різке розширення Китаєм останнім часом випробувань балістичних ракет середнього і дальнього радіусу дії.
За своїм розмахом і активністю випробування китайських балістичних ракет зараз вже порівняні з ракетною програмою СРСР в роки «холодної війни», стверджує журнал.
КНР також демонструє застосування нової тактики при використовуванні цих ракет, що вказує на отримання Китаєм «більш потужного потенціалу для військового протистояння США, нанесення удару по американській території або по таких активах як авіаносці, що знаходяться в морі», пише видання.
Повідомляючи, що супутники системи DSP, що знаходяться на орбіті, ведуть постійне спостереження за ракетними пусками в Росії, Ірані, Китаї і інших країнах, видання пише, що запланований на літо запуск буде останнім для супутників цієї програми, оскільки США планують потім перейти на створювані зараз військові супутники нової вдосконаленої системи під назвою SBIRS (Space Based Infrared).