Свiт

Росію насторожує розширення НАТО

Президент Росії Володимир Путін заявляє, що розширення НАТО - провокуючий чинник і не має нічого спільний з модернізацією альянсу.

Як передає РІА «Новини», про це він сказав на Мюнхенській конференції з безпеки.

« І у нас є справедливе право відверто запитати: проти кого це розширення?» - сказав Президент РФ.

Путін запропонував відповісти на питання, що сталося з тими заявами, які давалися західними партнерами після розпуску Варшавського договору.

« Де тепер ці заяви? Про них тепер ніхто навіть не пам'ятає», - заявив він.

У зв'язку з цим він процитував слова генсека НАТО, який заявив 17 травня 1990 року: «Той факт, що ми готові не розміщувати війська НАТО за межами території ФРН, дає СРСР тверді гарантії безпеки». «Де ці гарантії?» - запитав Путін.

При цьому він нагадав, що падіння Берлінської стіни, яку давно розтягнули на сувеніри, стало можливим, у тому числі, завдяки історичному вибору Росії на користь демократії і свободи, щирого партнерства зі всіма членами великої європейської сім'ї.

« Зараз же нам намагаються нав'язати вже нові розділові лінії і стіни. Хай віртуально, але все-таки розділяючі, розділяючі нас загальний континент», - заявив Путін.

Також Президент РФ піддав жорсткій критиці нинішню діяльність ОБСЄ.

« ОБСЄ намагається перетворити на вульгарний інструмент забезпечення зовнішньополітичних інтересів однієї групи країн відносно іншої», - сказав він.

« Під це завдання скроїли і бюрократичний апарат ОБСЄ, який ніяк не пов'язаний з державами-засновниками, скроїли під це завдання процедуру ухвалення рішень і використання так званих неурядових організацій - формально незалежних, але які цілеспрямовано фінансуються, а значить підконтрольних», - підкреслив Путін.

Він нагадав, що згідно з основоположними документами, ОБСЄ в гуманітарній сфері покликана надавати країнам-членам організації на їх прохання сприяння в дотриманні міжнародних норм в області прав людини.

« Це важливе завдання. Ми його підтримуємо. Але це зовсім не означає втручання у внутрішні справи. Тим більше, не нав'язування цим державам того, як вони повинні жити і розвиватися», - підкреслив Путін.

« Очевидно, що таке втручання зовсім не сприяє визріванню достовірно демократичних держав», - сказав він.