Громадяни Євросоюзу можуть бути засуджені на три роки в'язниці за заперечення Голокосту, а також геноциду і військових злочинів у конфліктах в Африці і на Балканах останніх двох десятиріч. З такою законодавчою ініціативою, як пише газета Daily Telegraph, виступила Німеччина, яка головує цього року в ЄС.
Законопроект у разі його схвалення парламентом з'єднаної Європи набуде чинності весною 2007 року. В тексті документа вказано, що кожна держава-член ЄС «вживатиме всі заходи для покарання за фактами публічного захисту, заперечення або грубого спрощення злочинів проти людства, геноциду або військових злочинів».
Закон, зокрема, повинен захистити від нападок Міжнародний кримінальний суд, що розслідує злочини, скоєні під час громадянських воєн і конфліктів на африканському континенті, а також факти геноциду етнічних груп, які проживали на території колишньої Югославії на початку 1990-х років, передає «Lenta.ru».
Правозахисники виступили різко проти подібної ініціативи Євросоюзу. За їх словами, «незрозуміло, хто «писатиме» історію - фахівці-історики чи судді». Нагадаємо, наприкінці 2006 року парламент Франції схвалив закон, згідно з яким за заперечення геноциду вірмен з боку Туреччини під час Першої світової війни накладатимуть великий штраф або саджатимуть у в'язницю на один рік.
Крім того, в зв'язку з цим варто нагадати і гучну історію з британським письменником Девідом Ірвінгом, засудженим в Австрії за заперечення Голокосту. Він був засуджений до трьох років позбавлення волі, проте пізніше суд зменшив термін ув’язнення до одного року і відпустив британця, оскільки він його вже відсидів.