Свiт

Росія вирветься вперед за обсягом ВВП

Росія у найближчі два роки може вийти на шосте місце у світі за обсягом ВВП, випередивши такі країни, як Італія, Франція і Великобританія, заявив перший віце-прем'єр РФ Дмитро Медведєв.

«Що стосується ВВП, розрахованого на основі паритету купівельної спроможності, то за підсумками 2005 року ми перебували на дев'ятому місці у світі. Нашій економіці цілком під силу вже в найближчі два роки вийти за цим показником на шосте місце, випередивши Італію, Францію, Великобританію», - сказав Медведєв, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі в суботу, повідомляє «Інтерфакс».

Він нагадав, що в період до 2000 року основними ознаками російської економіки були заборонні, по суті, для ведення бізнесу податки, майже 20-процентна річна інфляція, борг, що перевищував обсяг валового внутрішнього продукту, зарплата менш ніж 100 доларів, яка «залишала майже половину російських сімей за межею бідності».

Говорячи про сьогоднішню Росію, Медведєв наголосив, що «це зовсім інша країна». З 2000 року ВВП в реальному вираженні збільшився на 60%, або майже на 7% в середньорічному обчисленні. «Росія привертає до себе тим, що вона перетворилася на один з ринків, які швидко зростають», - наголосив перший віце-прем'єр, зазначивши, що середня заробітна плата в країні уже перевищує $400 на місяць.

«В країні забезпечена макроекономічна стабільність: інфляція становить уже менше 9%, а борг - менше 20% ВВП», - сказав перший віце-прем'єр.

За його словами, за підсумками минулого року Росія стала десятою країною у світі, ВВП якої, розрахований за поточним курсом, перевищив $1 трлн. «В цілому за період з 2001 року ми піднялися на десять пунктів в рейтингу найбільших економік світу», - сказав він.

За даними Медведєва, за поточним курсом ВВП на душу населення він становив близько $7 тис., що приблизно відповідає аналогічному показнику, який існує, наприклад, в Мексиці. «За цими позиціями ми поки що перебуваємо в шостому десятку країн, проте якщо порівнювати з 1999 роком, то можна побачити чітку динаміку зростання: тоді цей показник був на рівні трохи більше $1 тис. і дозволяв Росії посідати лише 103-ій рядок», - сказав він.