У січні Росія головує в Раді безпеки ООН. Перше засідання Радбез у 2007 році призначене на 8 січня. Темами круглого столу, чільником якого буде новий генсек ООН Пан Гі Мун, стануть міжнародні загрози миру і безпеці.
Він розпочав свою роботу з заклику до колективних дій щодо врегулювання численних міжнародних криз. В перший день роботи Пан Гі Мун, 62-річний південнокорейський дипломат, прибув у штаб-квартиру ООН на Іст-рівер і під оплески співробітників пройшов всередину повз почесну варту, що вишикувалася.
Одним з перших пунктів у робочому графіку глави міжнародної організації стала зустріч з постійним представником Російської Федерації Віталієм Чуркіним.
За словами постійного представника Росії в ООН, вони обговорили терористичну загрозу, "неблагополучний стан справ в галузі роззброєння, а також гострі проблеми, пов'язані з нерозповсюдженням ядерної зброї, — ті питання, якими у минулому 2006 року Раді безпеки довелося досить інтенсивно займатися". Як уточнив Чуркін, їм належить "зробити певний огляд перспектив і горизонтів для того, щоб Раді безпеки стало зрозумілим, як продовжувати спроби врегулювання цих проблем в тісній співпраці з генеральним секретарем".
Після спілкування з російським представником новий генсек відвідав меморіал ооновців, які віддали життя при виконанні службового обов’язку. Він поспілкувався з журналістами, акредитованими при ООН, зустрівся з співробітниками Секретаріату, передає «ІТАР-ТАРС».
"Я починаю виконання своїх обов'язків у тривожному міжнародному становищі - Дарфур, Близький Схід, Ліван, Іран, Ірак, Північна Корея, багато інших кризи, що турбують наш світ, вимагають колективних дій", - сказав Пан Гі Мун журналістам. "Жодна країна, якою б потужною вона не була, не в змозі впоратися з ними поодинці", - попередив він.
Журналістів цікавила реакція нового генсека на страту Саддама Хусейна. Пан Гі Мун заявив, що колишній іракський президент винний у серйозних і жорстоких злочинах проти свого народу. "Ми не повинні забувати про жертви його злочинів", - підкреслив він. Разом з тим генсек додав, що питання про існування інституту смертної кари - справа кожної окремої держави. Буквально днями спецпредставник генерального секретаря в Іраку Ашраф Казі заявив, що "ООН, ґрунтуючись на принципі поваги права на життя, продовжує виступати проти смертної кари навіть у разі здійснення військових злочинів, злочинів проти людяності і геноциду".