На 105-у році життя помер найстаріший російський розвідник і контррозвідник, учасник чекістської операції «Трест», куратор діяльності групи Ріхарда Зорге в Японії Борис Гудзь.
Як повідомив у п'ятницю Центр громадських зв'язків ФСБ Росії, прощання з Гудзем пройде в суботу, об 11:00 за московським часом, у центральному госпіталі ФСБ Росії.
Гудзь народився в Уфі в сім'ї поселенця засланця, учасника революційного руху в Україні. З січня 1923 року, після закінчення школи військових мотористів, поступив на службу до органів державної безпеки. Гудзь працював у відділі прикордонної охорони, з 1924 року - на різних оперативних посадах в контррозвідувальному відділі, секретно-оперативного управління, особливому відділі ОГПУ СРСР. Пізніше він закінчив заочне відділення філософського факультету Інституту Червоної професури.
З січня 1932 року був начальником відділення розвідки і контррозвідки повноважного представництва ОГПУ по Східносибірському краю, провів ряд успішних оперативних заходів щодо японської лінії, чекістську операцію з захоплення на території Манчжурії отамана Топхаєва. В 1934-1936 роках був резидентом іноземного відділу ОГПУ НКВД в Японії. Після повернення з відрядження у складі групи чекістів-розвідників був переведений у розвідуправління Генштабу РККА. Займався діяльністю розвідника Ріхарда Зорге. В квітні 1937 року у зв'язку з арештом сестри Гудзь був виключений з партії і звільнений з кадрів РККА, передає «Газета.ру».
Після цього він працював водієм автобуса в першому московському автобусному парку. Пізніше Гудзь був відновлений у партії, працював у системі столичного автогосподарства, став керівником одного з великих автотранспортних підприємств і пенсіонером республіканського значення. Після виходу на пенсію він активно займався громадською роботою, вивчав історію революційного руху, писав наукові статті про життя свого батька, відомого дослідника творчості Льва Толстого. Ветеран спецслужб консультував авторів книг і фільмів про історію ВЧК-ОГПУ, у тому числі - режисера багатосерійного телевізійного художнього фільму «Операція «Трест» Колосова.
Гудзь нагороджений багатьма медалями, відомчими нагородами і грамотами. Він був першим лауреатом премії імені Артузова, членом «Товариства вивчення історії вітчизняних спецслужб».