Розслідуванням справи про отруєння колишнього підполковника ФСБ Росії Олександра Литвиненка зайнявся підрозділ у боротьбі з тероризмом Скотленд Ярду.

Рішення про передачу справи Литвиненка, якою раніше займалася кримінальна поліція, в цей контртерористичний підрозділ, пише газета, було прийняте після того, як стан здоров'я Литвиненка в ніч на понеділок різко погіршився.

За станом на вечір понеділка, колишній співробітник ФСБ знаходився у відділенні інтенсивної терапії University College Hospital в Лондоні. Його шанси на виживання, на думку лікарів, складають 50 відсотків. Давати які-небудь прогнози про одужання пацієнта, заявили медики, можна буде не раніше, ніж через три-чотири тижні.

Як тільки співробітники контртерористичного підрозділу поліції закінчать попереднє розслідування і збирання доказів, до справи про отруєння Литвиненка підключаться британська контррозвідка MI5 і служба зовнішньої розвідки MI6. Очікується, що відповідні заяви на адресу Росії будуть зроблені і зовнішньополітичним відомством Великобританії, передає «Lenta.ru».

Нагадаємо, що Литвиненко 1 листопада 2006 року зустрівся в суші-барі в Лондоні з громадянином Італії Маріо Скарамеллою. За словами Литвиненка, італієць збирався передати йому документи, що свідчать про причетність ФСБ до вбивства журналістки Ганни Політковської.

Скарамелла, повідомив Литвиненко, під час зустрічі нічого не їв і проявляв ознаки сильної турботи. Розлучившись з італійцем і дійшовши до будинку, Литвиненко відчув ознаки отруєння і був вимушений звернутися за медичною допомогою.

Після того, як лікарі-токсикологи обстежували колишнього співробітника ФСБ, в його крові виявилися сліди сильної отруйної речовини - талія, а також іншого токсину, який поки визначити не вдалося.

У зв'язку з отруєнням Литвиненка, відомого своїми критичними висловлюваннями на адресу Кремля, виникла версія про те, що замах на його життя був підготовлений російськими спецслужбами. В понеділок Служба зовнішньої розвідки РФ була вимушена вступити з офіційною заявою, в якій категорично спростувала свою причетність до отруєння Литвиненко.

Проте, пише Times, заява СВР поки не переконала британську владу. Представник зовнішньополітичного відомства Великобританії, що побажав залишитися неназваним, повідомив видання, що якщо під час розслідування з'явиться інформація про причетність до замаху на Литвиненка російських спецслужб, будуть "вжиті найсерйозніші дипломатичні заходи". Литвиненко є громадянином Великобританії, нагадав дипломат. "Ми не допустимо, щоб на наших громадян робили замах, використовуючи засоби з арсеналу терористів", - підкреслив він.

У свою чергу, Держдепартамент США в понеділок заявив, що уважно стежить за ситуацією навколо справи про отруєння Олександра Литвиненка, проте з російською владою з цього приводу зв'язуватися поки не збирається.

"Пан Литвиненко є громадянином Великобританії, і ми зараз намагаємося з'ясувати у британської влади, якою інформацією у справі про отруєння вони володіють", - заявив офіційний представник зовнішньополітичного відомства США Том Кейсі (Tom Casey). Тільки після отримання всієї необхідної інформації, додав він, США ухвалять рішення про свої подальші дії у зв'язку з цим інцидентом.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

550