Свiт

В ООН занепокоєні зростанням викидів парникових газів

Секретаріат Рамкової Конвенції ООН по зміні клімату занепокоєний тенденцією зростання викидів парникових газів, що намітилася, в промислово розвинутих країнах.

Як повідомили в центрі новин ООН, в основному, це пов'язано з відновленням виробництва в країнах з перехідною економікою.

« Непокоїть той факт, що в країнах з перехідною економікою, які з 1990 року внесли найбільший внесок у сукупне скорочення викидів промислово розвинутих країн, тепер спостерігається зростання парникових емісій. В цілому в цій групі країн в 2000-2004 роках викиди збільшилися на 4,1 відсотки», - заявив Виконавчий секретар Секретаріату Рамкової Конвенції по зміні клімату Іво де Боєр, представляючи в Боні нові дослідження з парникових газів, передає «УНІАН».

Виконавчий секретар додав, що нові тенденції вимагають від промислово розвинутих країн докласти ще більше зусиль з реалізації політики, направленої на скорочення викидів парникових газів, і особливо, в транспортному секторі, де в період з 1990 по 2004 викиди газів зросли на 23,9%.

За даними Секретаріату, за період з 1990 по 2004 роки сукупні викиди парникових газів промислово розвинутих країн скоротилися на 3,3%. Але в основному це було пов'язано з скороченням парникових емісій на 36,8% в країнах з перехідною економікою Східної і Центральної Європи, де зараз ситуація змінюється. Викиди ж решти промислових країн зросли на 11%.

Рамкова конвенція ООН про зміну клімату була схвалена в 1992 році. В 1997 році як доповнення до Конвенції був розроблений Кіотський протокол, що містить конкретні зобов'язання по скороченню викидів парникових газів. Протокол набув чинності в лютому 2005 року після його ратифікації Росією. Його учасниками є майже 160 держав.

Відповідно до Кіотського протоколу, до 2008-2012 року сукупний рівень викидів газів необхідно знизити на 5,5% в порівнянні з показниками 1990 року. Для кожної з країн-учасниць визначений свій показник скорочень. Країни ЄС і Канада мають скоротити викиди парникових газів на 8%, а Японія — на 6%. Квота для Росії, України і Білорусі з викидів газів була розрахована виходячи з обсягів виробництва в СРСР — більш високих, ніж нинішні. Кіотський протокол дозволяє учасникам продавати і купувати квоти на викиди газів.