Свiт

ПАРЄ не розглядатиме питання відносин РФ і Грузії

ПАРЄ не розглядатиме питання відносин РФ і Грузії

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не розглядатиме питання про російсько-грузинські відносини, повідомив журналістам після закінчення засідання Бюро асамблеї глава російської делегації Костянтин Косачов.

" Питання про російсько-грузинські відносини і грузинські звинувачення на адресу Росії і її громадян не включено до порядку денного осінньої сесії ПАРЄ", - сказав Косачов.

За його словами, на ранковому засіданні Бюро ПАРЄ групою депутатів, які "незмінно виступали з прогрузинських позицій, була зроблена спроба включити до порядку денного асамблеї в режимі поточних дебатів нинішню кризову ситуацію в російсько-грузинських відносинах", передає РІА «Новини».

" З урахуванням існуючих настроїв в асамблеї, відомій тим, що традиційно європарламентарії, незалежно від проблеми, завжди стають на сторону "слабої держави", російська делегація виступила проти такої ініціативи, відзначивши, що не вважає трибуну асамблеї адекватним місцем для з'ясування поточної конфліктної ситуації між державами-членами Ради Європи", - сказав Косачов.

Він додав, що "така позиція російської делегації була підтримана більшістю учасників Бюро".

Для всебічного розгляду проблем російсько-грузинських відносин мають бути задіяні такі механізми, як ООН, РБ ООН, ОБСЄ, комітет міністрів Ради Європи, сказав Косачов.

" Але ніяк не ПАРЄ, де дебати, на жаль, часто проходять у надмірно емоційному, політизованому, а не змістовному ключі", - підкреслив глава російської делегації.

У Грузії 27 вересня затримано п'ятьох російських військовослужбовців. Один з них був відпущений, а чотирьом офіцерам грузинська влада пред'явили звинувачення в шпигунстві.

Тбіліський міський суд 29 вересня вибрав запобіжний для російських військовослужбовців захід - двомісячний арешт.

Два місяці, як уточнив адвокат російських військовослужбовців Андраник Сарібеков - це максимальний перший термін, який їх можуть тримати під вартою. Протягом цього часу справа повинна бути передана до суду, проте, уточнив адвокат, сторона звинувачення може продовжити термін утримання під вартою, а також термін передачі справи в суд.

Російська сторона розцінила затримання військовослужбовців і їх звинувачення в шпигунстві як провокацію.