
Депутати Європарламенту більшістю голосів прийняли постанову, згідно з якою Туреччина повинна визнати геноцид вірменського населення в роки Першої світової війни, якщо вона має намір стати повноправним членом Європейського Союзу.
В тексті документа підкреслюється, що Туреччина "повинна мати мужність визнати своє минуле". І хоча європейські депутати відзначають, що дана умова формально не враховується Копенгагенськими критеріями (їм повинна задовольняти країна для її прийняття в Європейський Союз), вона є обов'язковою для турецької влади на шляху до членства держави в ЄС, повідомляє Daily Telegraph.
Крім того, постанова Європарламенту містить попередження про те, що переговори про вступ Туреччини до Євросоюзу можуть бути "заморожені", якщо морські судна Республіки Кіпр не пускатимуть у турецькі порти.
Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що "постановка додаткових умов недопустима, коли країна вже пройшла половину шляху до членства в Євросоюзі", передає «Lenta.ru».
Раніше турецька влада критикувала пропозицію глави Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, який заявив, що "розширення" ЄС може продовжитися тільки тоді, коли країни-члени Євросоюзу "приведуть свої адміністративні структури до єдиного знаменника" (тобто фактично приймуть конституцію з'єднаної Європи).
Нагадаємо, що Вірменія вимагає міжнародного визнання того, що в 1915-1917 роках на території східної Анатолії, зайнятою імперією Османа, відбулося масове знищення проживаючого там вірменського населення. За деякими даними, в результаті геноциду загинули до 1,5 мільйонів чоловік. Офіційна Анкара називає ці події "вимушеним переселенням" людей.