Президент Ірану Махмуд Ахмаді Нежад заявив, що його країна не погодиться з резолюцією Ради Безпеки ООН про припинення збагачення урану до 31 серпня. За його словами, резолюція нав'язується Тегерану силою.

"Генеральний секретар ООН Кофі Аннан попросив мене дати відповідь на пропозиції великих держав. Я йому відповів, що ці пани помиляються, вважаючи, що цю резолюцію можна використовувати як палицю", - зауважив він, виступаючи у вівторок в провінції Ардебіль. "Іранський народ не приймає мову сили", - наголосив президент.

Ця перше згадування президентом Ірану ухваленої 31 липня резолюції ООН, яка вимагає від Тегерана припинення в місячний термін робіт із збагачення урану. Вона була підготовлена на підставі пропозицій, зроблених Ірану Європейським Союзом, і передбачає в разі відмови можливість введення проти Тегерана дипломатичних і економічних санкцій.

Іран, що вважається другою у світі країною за запасами нафти і газу, стверджує, що збагатив уран для розвитку атомної енергетики. США і Великобританія підозрюють, що уранова програма потрібна Тегерану для створення ядерної зброї. У вівторок іранський президент знову підтвердив намір Тегерана дати офіційну відповідь на пропозицію західних держав щодо врегулювання кризи навколо ядерної програми до 22 серпня.

Раніше у вівторок керівник Організації з атомної енергії Ірану (ОАЕІ) і віце-президент країни Голям Реза Агазаде заявив, що Іран не припинить своїх ядерних досліджень.

"На сьогодні наші учені добилися гарних результатів, і ми маємо намір продовжувати /дослідження/", - сказав він. Керівник ОАЕІ, говорячи про заходи довіри, наголосив, що Іран готовий розглянути будь-які пропозиції, але не вважає, що мораторій на збагачення урану є таким заходом.

Агазаде також висловив упевненість в тому, що Іран своєчасно відповість на пакет пропозицій "шестірки" (п'яти постійних членів РБ ООН і Німеччини), тобто, як і було раніше оголошено, до 22 серпня. "Наша відповідь буде навіть повнішою, ніж чекають від нас наші партнери", - зазначив віце-президент.

За його словами, зараз не слід "займатися загальними міркуваннями, а краще повернутися за стіл переговорів". "Іншого шляху ні у нас, ні у протилежної сторони немає", - зауважив він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

577