Слідом за Венесуелою налагоджувати військово-технічну співпрацю з Росією збирається ще одна «антибушівська» країна Латинської Америки - Аргентина, союзник і партнер Венесуели. Один з можливих варіантів співпраці - зброя в обмін на продовольство. Якщо відносини будуть розвиватися, це напевно не сподобається Вашингтону.
Всього через два тижні після того, як Росія з помпою уклала угоду про постачання зброї на 3 млрд. доларів у Венесуелу, стало відомо, що Москва стала активно просувати військово-технічну співпрацю з Буенос-Айресом.
2 серпня російський посол Юрій Корчагін зустрівся з міністром оборони Аргентини Нільдою Гарре. Як говориться в заяві міністерства оборони Аргентини, переговори велися з метою "відкрити шлях для військової і технічної співпраці" між країнами.
У заяві вказується, що російський чиновник представив формальний лист про наміри, додаткові деталі прес-секретар аргентинського МЗС відмовився розкрити, інформує газета The Washington Times, пповідомляє «Newsru.com».
Раніше, 18 січня і 17 квітня, Гарре уже зустрічалася з російським послом, якого супроводжував Олександр Фомін, заступник директора Федеральної служби з військово-технічній співпраці. Провідна аргентинська газета La Nacion повідомила, що на перших зустрічах російські чиновники озвучили ідею обміну аргентинської яловичини - її найбільшим імпортером є Росія - на військові вертольоти і броньовані патрульні катери.
Офіційні представники Аргентини поки що ніяк не прокоментували пропозицію Росії. "Аргентина останніми роками підтримувала низький рівень військових закупівель, серед інших причин - через економічну ситуацію", - сказала Гарре російському послу.
США уже озвучили своє занепокоєння поставками російських озброєнь у Венесуелу, президент якої використовує нафтове багатство країни для протидії американському впливу в регіоні.
У п'ятницю уряд США ввів санкції проти семи військових компаній Куби, Індії, Північної Кореї і Росії. Незважаючи на те що Вашингтон пояснює дворічні санкції передачею російських військових технологій Ірану, більшість експертів пов'язує санкції стосовно Росії саме із співпрацею з Венесуелою.
Непокоїтися Вашингтону справді є через що. Поряд з ним може з'явитися військовий блок. В липні Стокгольмський міжнародний інститут SIPRI повідомив, що військові закупівлі в Латинській Америці і Карибському басейні у 2005 році зросли на 7,2%. В доповіді наголошується, що Венесуела посідає третє місце за зростанням закупівель після Бразилії і Чилі.
Уго Чавес продовжує просувати свою ідею створення на основі об'єднання МЕРКОСУР, повними членами якого є Аргентина, Бразилія, Парагвай, Уругвай і Венесуела, військового блоку із спільною доктриною і організацією.
Що стосується Аргентини, то ця країна уже кілька років виношує ідею закупівлі бойових вертольотів, але економічна криза 2001-2002 років підірвала ці плани, проте партнерство з Венесуелою і відносна стабілізація економічної ситуації може означати, що Буенос-Айрес вже готовий нарощувати свій військовий потенціал.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом