П'ять постійних членів Ради Безпеки ООН погодили проект резолюції, що вимагає від Ірану до 31 серпня припинити збагачення урану. Проект документа був переданий всім 15 членам Радбезу. Голосування за резолюцію може відбутися уже наступного понеділка.

Представник США в ООН Джон Болтон сказав, що Рада Безпеки розгляне введення санкцій проти Ірану, якщо той не виконає висунуту умову.

Тим часом представник Росії Віталій Чуркін заявив, що санкції не передбачені проектом, мета якого, за його словами, - підштовхнути Іран до відновлення діалогу.

В проекті резолюції не говориться про санкції, але він покликаний послужити ясним сигналом, що Ірану надано останній реальний шанс добитися міжнародного схвалення його зусиль в ядерній сфері, повідомляє ВВС.

Тегеран наполягає на тому, що його ядерна програма носить виключно мирний характер і направлена на задоволення енергетичних потреб країни. Проте США та інші держави Заходу побоюються, що Іран розробляє ядерну зброю.

Протягом останніх двох тижнів проект резолюції обговорювався п'ятьма постійними членами Ради Безпеки - Великобританією, Китаєм, Францією, Росією і Сполученими Штатами за участю Німеччини.

В ньому міститься заклик до Ірану "зупинити всі роботи, пов'язані із збагаченням і переробкою", як того вимагає Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).

В документі сказано, що Радбез розгляне застосування "адекватних заходів" відповідно до розділу 7 Хартії ООН, якщо Іран не виконає вимогу у встановлений термін.

За словами Болтона, пред'явлена Ірану вимога носить "обов'язковий характер". Якщо Тегеран її не виконає, сказав Болтон, "ми в Раді Безпеки перейдемо до питання про санкції".

Чуркін дотримується іншого погляду. Він вважає, що в тексті проекту не міститься загрози застосування санкцій, а подальші заходи стануть предметом обговорення, якщо Іран відмовиться підкорятися.

Проект резолюції випливає з угоди, досягнутої 12 липня п'ятьма країнами, що володіють правом вето, і Німеччиною, згідно з якою іранське досьє передається в Раду Безпеки ООН у зв'язку з відсутністю відповіді на пакет пропозицій щодо припинення збагачення урану.

Рада безпеки сподівається, що нова резолюція переконає Іран в тому, що дія щедрої пропозиції, висунутої США, Росією і іншими, обмежена в часі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

486