Туреччина не має наміру йти на поступки в регулюванні кіпрського питання, і виступає проти пов'язання цієї проблеми зі своїм вступом до Європейського Союзу як повноправного члена, заявив у четвер турецький прем'єр Тайіп Ердоган. Він виступив на церемонії присвяченій 32-річниці висадки на острів турецьких військ, що відбулася на Північному Кіпрі.

" До всеосяжного рішення кіпрської проблеми ми пропонуємо відмінити всі обмеження. Необхідно зняти несправедливе ембарго з Турецької Республіки Північного Кіпру (ТРСК)", - сказав Ердоган.

" Туреччина завжди була і буде поряд з ТРСК", - додав він.

За словами турецького прем'єра, вирішувати багаторічне кіпрське питання слід під егідою ООН, передає РІА «Новини».

" Це питання необхідно вирішувати в ООН, а не в Євросоюзі", - підкреслив турецький прем'єр.

Турецьке керівництво раніше неодноразово заявляло, що не відкриє свої порти Республіці Кіпр до зняття міжнародної ізоляції з Північного Кіпру, і не нестиме відповідальності за можливий зрив з цієї причини переговорів з ЄС.

У Євросоюзі тим часом попереджають, що переговори про прийом Туреччини в цю регіональну організацію можуть бути під загрозою зриву, якщо Анкара не розповсюдить дію на Кіпр додаткового протоколу до митного союзу, який вона підписала в липні минулого року. Він передбачає відкриття до кінця 2006 року Республіці Кіпр морських і повітряних портів Туреччини.

Анкара також вважає, що основою відновлення міжкіпрських переговорів може стати план дій по Кіпру, який вона висунула в січні цього року.

Він складається з 10 пунктів і передбачає відновлення переговорів за ініціативою і під егідою генерального секретаря ООН, відкриття Туреччиною своїх морських і повітряних портів в Республіці Кіпр у відповідь на зняття міжнародної ізоляції з Північного Кіпру, проведення зустрічі у верхах, присвяченої врегулюванню ситуації на острові, за участю Туреччини, Греції, Республіки Кіпр і ТРСК. Анкара також вважає, що питання формування механізму постійного спостереження за реалізацією плану дій має розглядатися в Раді Безпеки ООН.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

601