Тоні Блер спростував припущення про те, що його перебування на посту британського прем'єр-міністра перебуває в передсмертній кризі через скандал "гроші в обмін на перство", зауваживши, що лейбористи не зробили нічого неправильного – і що через рік він як і раніше сидітиме на Даунінг-стріт, 10.

На тлі широко поширених чуток про те, що скоро Блера викличуть в поліцію на допит з приводу цих звинувачень, непокірний прем'єр-міністр заявив: "Ніхто в лейбористській партії, наскільки я знаю, не продавав почесні звання і титули перів".

Ще більше здивувала заява Блера про те, що коли "велика вісімка" знову збереться в Німеччині через рік, він як і раніше буде прем'єр-міністром. Блер, який обіцяв піти у відставку перед наступними виборами, дотепер в бесідах з журналістами утримувався від деталізації того, як довго він ще має намір пробути при владі, повідомляє “Newsru.com” з посиланням на Financial Times.

Однак вчора він порушив це правило, повідомивши BBC, що він продовжує виконувати свою роботу і, звичайно ж, чекає наступного саміту G8.

Подібні слова не вплинуть на консенсус у Вестмінстері про те, що Блер залишить пост прем'єр-міністра не пізніше наступного літа і що він повинен конкретизувати розклад своєї відставки на вересневій конференції лейбористів, щоб уникнути внутріпартійного безладдя.

Арешт минулого тижня лорда Леві – головного збирача коштів лейбористів і одного з найближчих друзів Блера – потряс Даунінг-стріт.

Цей арешт кинув таку тінь на прем'єр-міністра, що навіть Володимир Путін, російський президент, згадав про цю справу у вихідні. Повідомивши британському журналісту, що лідери G8 обговорюватимуть боротьбу з корупцією, він додав, що було б цікаво дізнатися про британський досвід, включаючи справу, пов'язану з лордом Леві.

Вчора Блер визнав, що розслідування у справі "гроші в обмін на перство" створило "величезні проблеми" для іміджу. "Поки продовжується поліцейське розслідування, практично всіх судять в ЗМІ, які не завжди об'єктивні і неупереджені в цих питаннях", – наголосив він.

Однак, ставши на захист дій лейбористів, прем'єр-міністр вказав, що титули пера, про які йдеться, були не почесними званнями, а "робочими місцями" в палаті лордів. "Це місця в палаті лордів, які зберігаються для партійних призначенців або прихильників їхньої партії", – заявив він.

Блер зазначив, що позиції лейбористів залишаються сильними, оскільки партія представила докладну політичну програму з енергетики, пенсій і охороні здоров'я.

Найближчими днями Даунінг-стріт хоче продовжити обнародування своєї програми серією свіжих оголошень, які включатимуть плани реформування міністерства внутрішніх справ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

459