Майбутнє Всесвітньої торгової організації (ВТО) знаходиться під загрозою, якщо "найближчим часом" її члени не зможуть узгодити основні питання поточного Дохійського раунду, заявив у п'ятницю генеральний директор ВТО Паскаль Ламі.
"Якщо ми не зможемо швидко домовитися відносно сільського господарства і митних зборів на промтовари, ми поставимо під загрозу майбутнє і Доха-раунду, і ВТО, і всієї системи багатосторонніх переговорів", - процитував слова Ламі його прес-секретар Кіт Роквелл.
Ламі виступив у п'ятницю перед міністрами і торговими представниками 149 країн-членів ВТО, які зібралися в Женеві для спроби врятувати процес лібералізації світової торгівлі, початий у вересні 2001 року в Дохе.
"Якщо ми радикально не змінимо наш курс, то зіткнемося із справжньою кризою", - додав Ламі.
Гендиректор ВТО також виступив проти пропозиції делегацій деяких країн перенести переговори на кінець липня цього року, передає РІА «Новини».
"Ми більше не можемо дозволити собі розкіш продовжувати переговори. Не треба відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні", - підкреслив він.
Від результатів триденної міністерської конференції ВТО в Женеві залежатиме результат всього Доха-раунду, що зайшов у глухий кут через розбіжності з таких ключових питань, як порядок скорочення мит і субсидій у сільськогосподарському секторі і доступ на ринки промислових товарів.
Напередодні зустрічі Ламі назвав її "моментом істини", нагадавши, що Доха-раунд повинен бути завершений до кінця 2006 року.
Проте самі учасники зустрічі налаштовані песимістично і вважають, що їм не вдасться домовитися в ці вихідні, оскільки ніхто з основних гравців не готовий піти на поступки першим.
Напередодні в Женеві пройшла зустріч ключових парламентерів з Австралії, Бразилії, Євросоюзу, Індії, Японії і США, проте їм не вдалося досягти прогресу з основних питань Доха-раунду.
В результаті група країн-членів ВТО, що розвиваються, так звана "група 20" знову звинуватила розвинуті економіки в блокуванні переговорного процесу.
Євросоюз готовий скоротити імпортні мита на сільськогосподарські товари тільки на 39%, а не на 54%, як того вимагає "група 20" на чолі з Бразилією і Індією. США, у свою чергу, наполягають на 66% скороченні.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом