Уряд малайзійського штату Келантан, що складається з прихильників консервативної Панісламської партії Малайзії оголосив у понеділок про прийняття нового закону, покликаного підвищити чисельність прихильників ісламу. Відтепер будь-який чоловік-мусульманин, що узяв у дружини представницю корінного населення країни і що навернув її в свою релігію, одержує від місцевої влади 2700 доларів, безкоштовний будинок і автомобіль для майбутньої сім'ї.
Згідно з останнім переписом населення з 12 тисяч представників корінних народностей Келантана лише 2 тисячі 94 людини прийняли іслам. За словами голови комітету Ісламського розвитку і місіонерки Хассана Махмуда, уряд має намір ввести в роботу з населенням матеріальний чинник, популяризувавши таким чином перехід в нову віру.
" Цей крок надзвичайно важливий для подальшого розповсюдження ісламу на відвічно малайських територіях. Зусилля місіонерів, що закликають прийняти нашу віру корінних жителів - атеїстів і язичників, що проживають у штаті, не завжди закінчуються успіхом", - сказав Хассан Махмуд, повідомляє РІА "Новини" .
«Чоловіки-мусульмани, котрі вирішили зв'язати долю з представницею корінних народностей, користуватимуться підтримкою уряду штату. Зокрема, молодим сім'ям виплачуватиметься разова допомога у розмірі 2700 доларів, буде запропонований безкоштовний автомобіль, а також окремий будинок в традиційних місцях мешкання немусульманських общин. Таким чином, буде вирішена проблема подальшого проповідування ісламу серед місцевих жителів", - сказав він.
Залежно від успіху цього нововведення, місцева влада не виключає законодавчого затвердження й інших фінансових заохочень. "Такими можуть стати щомісячні виплати у розмірі 280 доларів на кожну сім'ю", - додав Хассан Махмуд.
Корінні жителі Малайзії, іменовані "оранг аслі", що в перекладі з малайського означає "початкові", або "прості люди", складають близько 60% всього населення віддалених районів країни, покритих непрохідними джунглями і 40% сільських жителів.
Представники цих народностей, які жили на території сучасної Малайзії ще до приходу малайців, досі сповідують анімізм, тобто поклоняються духам природи, невелика їх частина - християни.
Штат Келантан, уряд якого складається з прихильників найбільшої опозиційної Панісламської партії Малайзії, є найконсервативнішою адміністративно-територіальною одиницею країни навіть за місцевими мірками. Так, після приходу ісламізму до влади в штаті 1990 року була накладена заборона на спів під караоке як на заняття, що "провокує розвиток вад". Досі там діє заборона на виступ жінок-співачок, конферансьє і актриси в громадських місцях.
Лише минулого року влада дозволила будівництво першого в штаті кінотеатру за умови дотримання головного правила для відвідувачів - чоловіки і жінки повинні сидіти в різних залах, а на початку січня місцеві любителі більярда отримали подарунок від уряду у вигляді зняття діючої протягом останні 15 років заборони на цю гру.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом