В Україні буде створено Національний інститут раку, повідомив сьогодні на прес-конференції міністр охорони здоров’я Юрій Поляченко.
За його словами, відповідне рішення ухвалене на 11-у з'їзді онкологів України, який пройшов 29 травня – 3 червня.
На з'їзді також була узгоджена Державна програма боротьби з онкологічними захворюваннями на 2007-2016 роки і затверджені національні стандарти надання онкологічної допомоги хворим, передає «УНІАН».
Як повідомив Поляченко, розроблена і затверджена концепція державної програми передбачає загальне фінансування в сумі 2 млрд. 940 млн. грн., з них 250 млн. грн. передбачені на 2007 рік. Втім, міністр відзначив, що ця програма може бути прийнята після уточнення показників держбюджету-2007.
Крім того, за словами міністра, вже пропрацьовано положення про інститут раку, його структуру і орієнтовний штатний розклад. Всі ці питання планується обговорити на засіданні Національної ради з питань охорони здоров'я при Президенті України.
Продовжуючи тему діяльності МОЗ цього року, Поляченко повідомив про відкриття кардіологічного центру в Сумах, підготовці до відкриття аналогічних закладів у Львові та Києві, а також процесі створення нового центру кардіохірургії в Донецьку.
Торкаючись питання сільської медицини і забезпечення її функціонування, міністр повідомив, що протягом першого кварталу 2006 року в Україні відкрито 41 сільську лікарську амбулаторію, придбано і вже поставлено медичне обладнання і вироби медичного призначення для закладів охорони здоров'я за державною програмою «Оснащення сільських амбулаторій і фельдшерсько-акушерських пунктів» на загальну суму 26 млн. 318 тис. грн.
Крім того, в регіони вже поставлено 181 медичний автомобіль, з яких 143 – в сільські заклади охорони здоров'я.
Щодо протидії ВІЛ-інфекції, СНІДу і туберкульозу Ю.ПОЛЯЧЕНКО сказав, що МОЗ відкрило два Центри СНІДу - в Ужгороді і Києві, чотирьом таким центрам - у Полтаві, Кіровограді, Тернополі і Херсоні - виділені кошти для розміщення лабораторій і стаціонарів. Також вирішуватиметься питання про створення всеукраїнської клініки для ВІЛ-інфікованих дітей і дітей, хворих на СНІД.
Крім того, Поляченко повідомив, що в березні цього року прийнятий Національний перелік основних лікарських засобів і виробів медичного призначення. Для цього в кожному обласному центрі працює лабораторія контролю якості лікарських препаратів, створена 4-рівнева система контролю за якістю лікарських засобів, вивчення побічних ефектів і лікувальних властивостей препаратів. Така система, відзначив міністр, відповідає всім міжнародним нормам і є єдиним повним циклом на території країн СНД.
Проте, за словами Поляченка, МОЗ змінило систему проведення держзакупівлі лікарських засобів завдяки введенню Національного переліку, що дозволило створити здорову конкуренцію на ринку державних закупівель, а проведенням прозорих процедур тендерних закупівель вдалося здешевити ліки онкологічного напряму – до 40%, протитуберкульозного – на 25-30%, ліки для ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у середньому подешевшали в 30 разів.
У результаті в середньому з цих позицій МОЗ вдалося заощадити 28 млн. грн. державних коштів, повідомив міністр.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом