У п'ятницю на саміті Євросоюзу було ухвалено рішення про створення фонду для надання допомоги Палестині. Проте уряд автономії, сформований радикальним рухом ХАМАС, не зможе брати участь у розподілі виділених коштів. Представники ХАМАС заявили, що ЄС ігнорує демократичні реалії, повідомляє BBC News.
Євросоюз вирішив відновити допомогу Палестині, яку перестав виділяти після приходу до влади ХАМАС. На рік на потреби охорони здоров'я і енергетики та підтримку бідних палестинських сімей планується виділяти близько 500 мільйонів євро.
Депутат парламенту автономії від ХАМАС Салах аль-Бардавіл заявив: " Було б краще, якби ЄС працював з демократично обраним урядом напряму і тим самим проявив повагу до демократії". Комісар ЄС з зовнішньої політики Беніта Ферреро-Вальднер підкреслила, що «не може бути ніяких справ у звичайному режимі з урядом, який не визнає фундаментальних принципів миру", передає “Lenta.ru”.
Міністр інформації Палестинської автономії Юсеф Різка заявив, що фінансування Палестини в обхід уряду ускладнює розбіжності між ХАМАС і ФАТХ.
Представники ФАТХ, зі свого боку, вітали рішення Євросоюзу і закликали до розширення програми допомоги Палестині.
Розробники плану консультувалися з ООН, Росією і США, які, разом з Євросоюзом, входять у квартет посередників з близькосхідного врегулювання. Фондом керуватимуть ЄС і Всесвітній банк, які мають намір контактувати з президентом Палестини Махмудом Аббасом, представником ФАТХ, але не з урядом ХАМАС.
Беніта Ферреро-Вальднер має намір у понеділок прибути на Близький Схід для зустрічі з Махмудом Аббасом, а також ізраїльським прем'єром Ехудом Ольмертом.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом