Лідери країн Європейського союзу, які зібралися у четвер на дводенний саміт в Брюсселі, висловилися за продовження паузи в процесі ратифікації європейської конституції, оголошеної в червні 2005 року.

Процес ратифікації конституції Євросоюзу був відкладений після відмови на референдумах у 2005 році більшості жителів Франції і Нідерландів схвалити цей документ. Для того, щоб конституційний акт набув чинності, він повинен бути ратифікований - парламентським шляхом або на референдумах - всіма без винятку членами цієї регіональної організації. Дотепер документ ратифікували 15 з 25 держав ЄС.

Тим часом джерело в Єврокомісії повідомило, що Конституцію ЄС можуть "перейменувати". При цьому він не уточнив, яку назву може отримати цей документ.

За підсумками першого дня роботи саміту канцлер головуючої в ЄС Австрії Вольфганг Шюссель повідомив журналістам: "Є розбіжності стосовно того, який новий елемент або елементи треба додати до цієї субстанції (конституційного акту) з тим, щоб дати сигнал національним парламентам і населенню, що їх занепокоєння може бути враховане".

"Період роздумів (з червня 2005 року) був дуже корисним. Тепер ми переходимо від роздумів до конкретних справ", - додав австрійський канцлер. Він повідомив, що в другому триместрі 2008 року керівництво ЄС підготує доповідь по всьому спектру інтеграційного розвитку цієї регіональної організації. Шюссель висловився за завершення процесу ратифікації Конституції ЄС, оскільки, за його словами, Договір Ніцци "є недостатнім" для забезпечення функціонування розширеного ЄС, повідомляє “Newsru.com”.

Введення поняття "здатності" Євросоюзу "абсорбувати" країни-кандидати не повинне привести до створення нових критеріїв для розширення ЄС. Про це заявив в п'ятницю голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

Питання про географічні межі Євросоюзу і його здатності приймати нових членів стоїть в порядку денному другого дня роботи саміту Євросоюзу. Згідно з проектом заключного документа саміту, який зараз обговорюється главами держав і урядів ЄС, "майбутнє розширення союзу повинне залежати від швидкості і здатності ЄС абсорбувати нові держави". Баррозу додав, що спеціальна доповідь з цієї проблеми буде готова до осені цього року.

В кулуарах саміту прямо називають держави, які навряд чи коли-небудь увійдуть до союзу: це Україна, Грузія і Молдавія. В останні тижні під питання була поставлена Туреччина, оскільки процес узгодження умов її вступу в ЄС виявився надзвичайно складним.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

385