Брюссель ухвалив рішення про перетворення майже мільярда пляшок французького і італійського вина в паливо і засоби дезінфекції. До такого рішення підштовхнули британці, яким смакує вино з Нового Світу. Європейська комісія витратить 2,4 млрд. євро на корчування виноградників по всьому континенту.
За інформацією британського видання "Times", радикальні заходи з осушення європейського винного озера вживаються після того, як винарі континенту зіткнулися із вторгненням дешевих вин з Австралії, Чилі, США і Південної Африки. Критики називають це неминучим наслідком нездатності французьких винарів пристосуватися до попиту.
Водночас заява Єврокомісії, що вона витратить 131 млн. євро на утилізацію 430 млн. пляшок французького і 371 млн. пляшок італійського вина, викликала протести французьких винарів, які вимагають, щоб європейські платники податків викупили 1,1 млрд. пляшок їхньої продукції. Наприклад минулого року Єврокомісія витратила близько 500 млн. євро на перетворення вина в бензин, і винарі тепер виробляють вино, знаючи про його подальшу долю. Приблизно чверть іспанського вина використовується в промислових цілях. "В цистернах міститься річний еквівалент виробництва вина, який нам доведеться перетворити на бензин, що безглуздо. Ми повинні виробляти менше вина", - повідомляє видання, інформує «ЛІГА».
Комісія також платить за вино, яке перетворюють в бренді і продають в красивих пляшках. "Це не найрозумніша витрата грошей", - пише "Times".
Європейський комісар із сільського господарства Маріанн Фішер Боел заявила: "Кризова перегонка стає регулярною. Надаючи виробникам тимчасову допомогу, вона не вирішує головну проблему: Європа виробляє заагато вина, для збуту якого немає ринку".
Частково криза викликана зміною уподобань в Британії, яка є єдиним ринком Європи, який зростає, і найбільшим світовим експортером вина. Франція може говорити, що виробляє найкращі вина, але очікується, що в Британії американські вина виштовхнуть її на третє місце. Австралійські вина, які виробляють на механізованих виноградниках і підтримують маркетинговою кампанією, кілька років тому були найпопулярнішими в Британії. Австралійський і чилійський експорт в Європу сьогодні в 20 разів перевищує десятирічні показники. А продажі французького вина в Британії тільки минулого року впали на 3%, кларету - майже на чверть.
Видання констатує, що за два тижні комісія запропонує реформу галузі, що включає спробу збільшити конкурентоспроможність, надалі фермерам будуть платити за розорювання 400 тис. гектарів виноградників від Ріохи і долини Луари до К’янті.
Згідно з єдиною сільськогосподарською політикою, потім фермерам платитимуть за те, що вони не виробляють вино, але підтримують екологічні стандарти на своїх ділянках. Брюссель, який багато років платив людям за розведення виноградників, вважає, що стало занадто багато дрібних виробників неякісного вина і індустрію необхідно консолідувати. Зокрема у Франції на гектар виноградників припадає один працівник, в Австралії - на 50 гектарів.
Попередні спроби реформи блокувало французьке винне лобі, але зараз масштаби кризи є такими, що галузь може погодитися на реформи. Джон Ворончак, експерт з вина в консалтинговій компанії "Four Corner’s Consulting", заявив: "Тупик, в який зайшли французькі і італійські винарі, був неминучим. Більшості людей потрібне просто добре вино, а якщо за пляшку французького вина треба платити 4,99 фунта, його не обов'язково куплять".
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом