Правозахисна організація "Міжнародна амністія" обнародувала супутникові фотографії Зімбабве, на яких видно наслідки знесення бідних кварталів, початого владою країни в 2005 році.

Один із знімків був зроблений в липні 2002 року - на ньому одне із стихійних поселень, розташоване за 20 кілометрів від столиці країни Хараре. Тоді тут було близько 850 будівель, у тому числі школи, дитячий центр і мечеть. Жителями поселення були близько 20 тис. осіб, повідомляє «ВВС».

Другий знімок зроблений у квітні цього року, уже після того, як влада знесла поселення і виселила його мешканців. На цій фотографії видно лише чагарники і руїни.

За даними "Міжнародної амністії", мешканців цього поселення виселили в червні минулого року, тобто в розпал місцевої зими.

"Ці супутникові фотографії - неспростовний доказ того, що уряд Зімбабве знищив цілі громади, повністю стер їх з лиця землі", - сказав представник правозахисної організації Колаволе Оланіян.

За даними ООН, в результаті програми знесення стихійних поселень без даху над головою або без коштів для існування залишилися близько 700 тис. людей.

Хараре стверджує, що нетрища, побудовані біля столиці, заважають розвитку країни, і їхні жителі повинні повертатися в села.

Проте ООН закликало Зімбабве припинити знесення поселень. За словами генерального секретаря Об'єднаних Націй Кофі Аннана, це приводить до "катастрофічної несправедливості" стосовно найбідніших мешканців країни.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

353