
Згідно з аналітичним звітом Bloomberg, президент Росії Володимир Путін має на меті відновити вплив Росії як великої імперії в Європі. Для досягнення цієї мети він планує продовжувати спроби підпорядкування колишніх радянських республік і розвалу НАТО.
Аналітики Bloomberg стверджують, що для руйнування НАТО Путіну не обов'язково вдаватися до прямого військового вторгнення в країни-члени, такі як Польща. Набагато ефективнішим методом є підрив довіри до Статті 5 Північноатлантичного договору, яка передбачає колективну оборону. Ця стаття є основою альянсу і гарантує захист малим європейським країнам, але її ефективність залежить від віри в готовність союзників діяти.
У звіті наголошується, що навіть хаотична атака на Естонію може зруйнувати цю довіру, і Путін, на думку аналітиків, цілком здатен на такий крок.
Автор: Галина Роюк